A gyémánt bolygó
A Rák csillagképben elhelyezkedő, a Földről szabad szemmel is látható csillag körül keringő “55 Cancri e” bolygó szinte teljes egészében szénből áll, ennek a szénnek jó része pedig gyémánt formájában van. A kutatók szerint úgy a legkönnyebb elképzelni a bolygót, hogy ami a Föld felszínén szikla és víz, az az “55 Cancri e”-n gyémánt és grafit.
Egy bolygó, amely “izzó jégből” van
Habár a “Gliese 436 b”-n 439 ℃ van, a bolygó felszínén lévő víz nem párolog el. Ezért a molekulák úgy állnak össze, hogy ún. “izzó jeget” alkotnak.
Sagittarius B2
Ezt az objektumot etil-formiát alkotja, amely ugyanaz az anyag, mely a málna ízét, valamint a rum illatát adja.
Castor rendszer
Mivel ez a rendszer 6 csillagból áll, melyek folyamatosan keringenek a központi tömeg körül, az objektum 54-szer világosabb, mint a mi Napunk.
Galaxisközi vándorok
Vannak úgynevezett hipersebességű csillagok, melyek annyira nagy sebességgel (2,6 millió km/h) távolodnak a Tejútrendszertől, hogy egyfajta kozmikus ágyúgolyókként el is hagyják galaxisunkat.
Himiko felhő rejtélye
A “Nagy Bumm” után mindössze 800 millió évvel létezett objektumot a távoli Világegyetemben fedezték fel. A hatalmas felhőszerű alakzat közel akkora, mint a mai nagyobb galaxisok – pedig a kozmológiai modellek alapján ekkora sugárzó anyagfelhők akkor még nem létezhettek.
Gravitációs lencse
Gravitációs térben a fénysugarak elgörbülnek, és ennek következtében az égbolton láthatjuk a háttérgalaxisok képének megtöbbszöröződését, eltorzulását. Az alábbi képen egy sárga csillag mögötti kék csillagot láthattok, mely a gravitációs lencsehatás miatt eltorzult.
Az “Egyszarvú”
A “Trifid Nebula” hasonlóságot mutat egy egyszarvúval.
“Mickey egér”
Ez az alakzat a Merkúr felszínén található.
Egy csillag, amely a mi Napunk 1500-szorosa
A Nap egy hatalmas csillag, de eltörpül a “VY Canis Majoris” csillaghoz képest.
Sötét anyag
Ha “egybeterelnénk” a látható Világűrt, az egész Univerzumnak körülbelül az 5%-át kapnánk. 27%-ot ugyanis a láthatatlan “Sötét anyag” tesz ki.
Sötét energia
A maradék 68% az ún. “Sötét energia” – egy olyan feltételezett energiaforma, mely erős antigravitációs hatást, más szóval negatív nyomást fejt ki.
Fekete lyuk
Ez egy olyan égitest, amelynél a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét. A fekete lyuk gravitációs mezejéből semmi nem tud “megszökni”. Sem fény, sem anyag, semmi. Egyszerűen mindent elnyel, ami az útjába kerül.
Fehér lyuk
Egy kozmológiai elmélet szerint a fekete lyukakba zuhanó anyag különféle rejtélyes csatornákon keresztül átfolyik, átkerül máshová a térben, és az ún. fehér lyukakon keresztül kiáradva jelenik meg újra. Egyesek szerint ez lehet a kulcs például az időutazáshoz. Persze a fehér lyukak létezésére még senki sem talált bizonyítékot.