3 gyakori tévhit a kutyák etetésével kapcsolatban

“Egy kutya etetése nem atomfizika” – gondolhatnád, és bár ez igaz, ám ettől még igenis vannak buktatói. Hisz elsőre sokszor nem egyértelmű, hogy mi a legideálisabb táplálék kedvenced számára, ezért akár még a legnagyobb jószándék mellett is elkövethetsz komoly baklövéseket.

Ám egy felelős gazdi mindig nyitott arra, hogy új dolgokat tanuljon a kutyatartásról. Cikkünk segítségével például kiküszöbölheted az etetéssel kapcsolatos gyakori hibákat. Számoljunk le pár népszerű tévhittel!

“A házikoszt jobb mint a táp, mert legalább lehet tudni, hogy mi van benne”

A feldolgozott élelmiszerek korában sokan viszolyognak az ipari körülmények között előállított ételektől, mondván sosem tudni, miből állnak valójában. Ennek a félelemnek viszont nem minden esetben van alapja. 

A kutyaeledelek gyártását például nagyon szigorúan szabályozzák, ahogy ez a Petgurutól rendelhető Julius K9 tápok esetében sincs másképp. A hazai gyártású prémium eledelek csak természetes összetevőket tartalmaznak, emellett megtalálható bennük minden létfontosságú tápanyag. A márka még az allergiás ebekre is gondolt, ugyanis csirkehúsmentes, hipoallergén termékeket is kínálnak.

Persze mindig ott a lehetőség, hogy magad főzz kedvencedre, de biztosan ez a legjobb megoldás? Egyrészt sok macera, hiszen nagyon oda kell figyelned arra, hogy milyen összetevőket mekkora arányban használsz, az alapanyagok beszerzése és tárolása körülményes, nem beszélve arról, hogy sokkal több idő és összességében drágább is, mintha teljes értékű kutyaeledellel etetnéd kedvencedet. Szóval közel sem biztos, hogy a házikoszt lesz a jó megoldás, hiába te állítod össze a menüt.

Azt pedig ugye nem kell külön kihangsúlyozni, hogy emberi fogyasztásra szánt ételmaradékot tilos a kutyának adni?

“A kutyáknak változatos étrendre van szüksége”

Az emberi étrend egyik kulcsfontosságú jellemzője, hogy kellően változatos legyen, és sokan ezt az elvet követik a kutyájuk esetében is. Csakhogy náluk nincs szükség arra, hogy minden nap más kerüljön a táljukba, sőt kifejezetten jól elvannak akkor is, ha mindig ugyanazt az eleséget kapják.

A rendszeresség jót tesz az emésztésüknek, sokszor pont a hirtelen tápváltás az, ami problémákat okozhat, ezért szabad csak fokozatosan átállni másik eleségre. Persze akadnak olyan ínyenc ebek, akik idővel ráunnak a megszokott eledelre, náluk valóban muszáj áttérni egy másik fajta tápra.

“Felesleges prémium tápot venni, csak a márkát és a csomagolást fizetem meg”

Sok gazdi sétált már be az olcsó, silány minőségű eledelek csapdájába, és jött rá végül arra, hogy összességében mégis az olcsó a drága. Egyrészt ezekből az állat többet eszik, hiszen sok üres kalóriát tartalmaznak, tehát ugyanaz a kiszerelés hamarabb elfogy.

Másrészt a rossz minőségű tápok kifejezetten károsak lehetnek, hiánybetegségeket, emésztési gondokat okozhatnak. A gyógyszerek és állatorvosi látogatások költsége pedig messze meghaladja egy prémium eledel árát, nem beszélve a beteg állat miatti aggodalomról, ami megfizethetetlen.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!