5. Goodwill Zwelethini király
Az ötödik helyezett a zuluk királya, a 42 éve népét vezető Goodwill Zwelethini kaBhekuzulu. Az uralkodó apja halálát követően, 1971-ben került a trónra, mindössze nyolcadikként a zuluk történelmében. Goodwill (Jóakarat) Zwelethini királynak 6 felesége és 33 gyereke van. A király házasságai által is közelebb szerette volna hozni azokat a törzseket, illetve népeket, melyek lányait feleségül vette, vagyis ez a poligámia (a király hívő anglikán mivolta ellenére) elsősorban a királyi ház erősítésére szolgál, és így politikailag legitimizált.
A zuluk királya 1948-ben, Nongomaban született, Cyprian Bhekuzulu király és Jelangani Thomo Imelda királyné idősebb fiúgyermekeként (Goodwill királynak van még 6 nővére és egy kilenc évvel fiatalabb öccse). Ő Senzangakhona király egyenesági leszármazottja. A Bhekuzulu College növendéke volt, amely máig is a törzsi vezetők gyermekeinek az elit oktatási intézménye. Mint jövendő uralkodó, alapos képzést kapott a zulu történelemből, hagyományokból és kultúrából is.Apja halálát követően nagybátyja, Israel Mcwayizeni KaSolomon herceg volt a régens. Őt csak tanulmányainak befejeztével, 1971. december 7-én koronázták ünnepélyesen királlyá, és foglalhatta el Shaka király trónusát.
A királyt nagy népszerűség övezi a nép részéről, ami a királyi tradíciókban, valamint Goodwill király közvetlen és barátságos jellemében gyökerezik. Goodwill király a Kwazulu-Natal Királyság alkotmányos uralkodója, valamint egyúttal a több bennszülött uralkodó által létrehozott Ubukhosi (monarchikus törzsszövetség) vezetője is. A király elkötelezett híve országa gazdasági fellendülésnek, ezen belül is elsőként a modern szarvasmarhafarmok, és az önfenntartó gazdasági közösségek létrehozását szorgalmazza. Szívén viseli az egészségügy modernizálást, és a fiatalok felsőfokú képzésének kiterjesztését is. Több tudományos kutatóközpont létrehozásában személyesen is közreműködött. A király több külföldi és hazai egyetem díszdoktora, és két hazai felsőoktatási intézmény vezetésében is kulcsszerepet játszik. A zulu király a legtöbb afrikai uralkodóval szoros kapcsolatot tart fenn. Nagyon sokat utazik hazájában és külföldön is. Sokat tesz az ökoturizmus fejlődéséért is. Szeretné, ha minél több ember, hazai és külföldi turista közelebbről is megismerhetné a hagyományos zulu kultúrát, és a hagyományos zulu életmódot.
4. Hassanal Bolkiah szultán
Hassanal Bolkiah (teljes néven: Sultan Haji Hassanal Bolkiah Mu’izzaddin Waddaulah ibni Al-Marhum Sultan Haji Omar Ali Saifuddien Sa’adul Khairi Waddien) 1946. július 15-én született és 1967. október 4-e óta Brunei szultánja. A 46 éve uralkodó brunei szultán az ország alkotmányának megfelelően mindemellett miniszterelnök, védelmi és pénzügyminiszter is egy személyben. Övé és családjáé a világ egyik legjelentősebb magán-autógyűjteménye, közel 800 millió dollár értékben. Talán már ebből is sejthető, hogy viszonylag nagy értékű és ritka autókat parkoltat a légkondicionált garázsokban. Az autók közül számos ritkaság, egyedi darab és prototípus is megtalálható. Ő és családja több mint 600 Rolls-Royce-t, több mint 450 Ferrarit, és 134 Koenigsegg birtokol. Az 1990-es években ő és családja vásárolta meg az összes Rolls-Royce felét. 531 Mercedes-Benze, 367 Ferrarija, 362 Bentleyje, 185 BMW-je, 177 Jaguarja, 160 Porscheje, 20 Lamborghinije van. Egyéb járművei: kettő Boeing, köztük egy Boeing 747–400 jumbo jet, egy Airbus, hat kisebb repülő, kettő helikopter.
3. Abdul Halim szultán
Harmadik helyen áll a malajziai Kedah uralkodója, Abdul Halim szultán, pontosabban Almu’tasimu Billahi Muhibbuddin Tuanku Alhaj sir Abdul Halim Mu’adzam Shah Ibni Almarhum Sultan Badlishah. 1927-ben született és 1958. július 15-én lépett trónra, azaz immáron több mint 55 éve uralkodik Kedah felett. Malajzia államformája föderatív választói monarchia. Malajzia szövetségi államfője a Yang di-Pertuan Agong, általánosságban úgy nevezik mint Malajzia Királya, aki a parlament és a kormány tanácsaival összhangban uralkodik. A Yang di-Pertuan Agong-ot 5 évente választják meg a Maláj államok 9 örökletes szultánja közül. Ezt a címet Abdul Halim 2011. december 13-án kapta meg. Ő Malajzia 14. és 5. Yang di-Pertuan Agong-ja, ugyanis ezt a címet már 1970 és 75 között is betöltötte.
2. II. Erzsébet királynő
Második helyezett II. Erzsébet királynő, aki immáron Nagy-Britannia történelmének második leghosszabban ideje trónon lévő uralkodója. II. Erzsébet (eredeti nevén: Elizabeth Alexandra Mary Windsor, London, 1926. április 21. –) 1952. február 6. óta Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának, valamint a nemzetközösségi királyságok uralkodója, az anglikán egyház feje. II. Erzsébet éppen Kenyában járt 1952 februárjában, amikor férje, Fülöp herceg mondta el neki, hogy apja, az 56 éves VI. György meghalt. Így a még mindig csak 25 éves hercegnő lett Nagy-Britannia királynője.
A 87 éves királynő Európa monarchiáinak történetében a negyedik leghosszabb ideig trónon lévő uralkodó. 61 évvel ezelőtt, ezeréves hagyomány szerint, a Canterbury érsek koronázta meg a Westminster apátságban több mint nyolcezer meghívott előtt. II. Erzsébet elmaradhatatlan mosolyával kereste fel az évek alatt a világ 116 országát, átvészelte a brit királyi család hullámzó népszerűségét, 60 évvel uralkodásának kezdete után pedig a britek négyötöde még mindig kitart a királynő és a monarchia mellett. 2012. június 1-4-ig hatalmas ünnepséget szerveztek gyémántjubileumára.
1. Bhumibol Adulyadezs király
A jelenkor uralkodói közül a leghosszabb ideje trónon ülő nem más, mint Bhumibol Adulyadezs, aki 1927 december 5-én született. A IX. Rama királyként is ismert thai uralkodót egy évvel a II. világháború végét követően, 1946. június 9-én koronázták meg bátyja váratlan halála után, azaz immáron 67 éve vezeti országát. Érdekesség, hogy uralkodása alatt 16 új alkotmányt, 15 puccsot és 27 kormányfő-váltást élt meg. 6 ezer milliárd forintnyi vagyonával messze ő a leggazdagabb államfő. Így tehát ma ő a földkerekség leghosszabb ideje trónon lévő uralkodója. Thaiföldön a monarchia több mint formaság és Bhumibol királyt, bár formális politikai hatalma csekély, szinte félistenként tisztelik.
Bhumibol Adulyadezs egyébként az Egyesült Államokban született és Svájcban tanult. Trónra lépése után elmélyült a buddhista tanokban. Tekintélye, népszerűsége folyamatosan nőtt, szerepe többször is meghatározó volt a belpolitikai konfliktusok vagy katonai puccsok idején. Sikerült helyreállítania a monarchia presztízsét, amely alaposan megtépázódott a huszadik század első felében. A thai belpolitika szakértői szerint, bár még most is hatalmas tekintélye van, népszerűsége némiképp erodálódott, mert az utóbbi évek belpolitikai válságai során inkább a társadalom felsőbb rétegeit képviselő politikai erőket támogatta.