A szibériai Altáj hegységben, ahol a mezőgazdaság nem alkalmas a hagyományos mezőgazdaságra, a kaukázusi gímszarvas vagy más néven maralszarvas tenyésztése virágzó iparág. A maral gazdaságok 100 tonna nyers szarvasagancsot és 38 tonna tartósított agancsot értékesítenek kínai és koreai kereskedőknek, akik táplálékkiegészítőket és állítólagos öregedést lassító gyógyszereket készítenek belőle. A keleti kultúrákban az agancsot és a barkát a hagyományos orvoslásban roboráló szerként és afrodiziákumként is használják.
Fontos tudni hogy az agancs és a szarv közötti fontos különbség, hogy az agancsot a szarvasfélék hímjei minden évben a levetést, jelen esetben levágást követően újra növesztik. Az új agancs növekedése az előző agancs levetését /levágását követően ismét megindul. A farmokon tartott szerencsétlen maralszarvasok agancsát ezért többször is levágják.
A szarvasagancsból fürdőt is készítenek, amihez két napig főzik az agancsot. A jótékony hatásúnak mondott terápiás agancsfürdőkben a külföldről érkező turisták is kúra szerűen áztatják magukat. Úgy tartják, hogy az állat vére is különösen erős gyógyító tulajdonságokkal rendelkezik, mert keresztül folyik az állat növekvő agancsában, így előszeretettel fogyasztják a teniszezők, futballisták és más profi sportolók friss vagy alvadt változatát.