Pápua Új-Guinea kulturális és földrajzi értelemben is egyike a legkevésbé felfedezett országoknak. A gyönyörű ország Óceánia egyik állama, mely a Föld második legnagyobb szigetének, Új-Guinea szigetének keleti részét és számtalan kisebb szigetet foglal magában. Szárazföldi határa csak nyugaton van Indonéziával. Délen Ausztráliával, míg keleten a Salamon-szigetekkel van szomszédságban.
Pápua Új-Guineában csupán néhány nagyváros található a főváros, Port Moresby mellett. A népesség mindössze 18%-a él városokban. 850 különböző bennszülött nyelv és legalább ennyi hagyományos népcsoport létezik a 6 milliónál valamivel kisebb létszámú országban. Vélhetően számos felfedezetlen növény- és állatfaj él Pápua Új-Guinea belsejében. Legmagasabb pontja a 4694 méter magas Mount Wilhelm. A szigeteken sok a még ma is aktív működő vulkán.
Meleg, nedves egyenlítői éghajlat jellemzi a szigeteket. A természetes növényzet a trópusi esőerdő. Az átlagos évi hőmérséklete 28 °C. Ausztrália és Új-Guinea között a jégkorszakban szárazföldi összeköttetés volt. Ennek következtében vannak olyan kengurufajok, amelyek megtalálhatók mind Ausztráliában, mind Új-Guineában. Összesen 56 erszényes emlősfaj él Új-Guineában. A fakúszó kenguru Új-Guinea egyik legismertebb és igen elterjedt állata. Pápua Új-Guinea nemzeti állatának számít az igen elterjedt Raggi-paradicsommadár, a helyiek nyelvén a kumul. Elterjedt állatok még a foltos kuszkusz, a vaddisznó, a kazuárfélék, kígyók, krokodilok, lepkék és varánuszfélék számos faja.
Images Of Papua New Guinea – Scene 1 from Michael Fletcher on Vimeo.