Marokkó (hivatalos nevén Marokkói Királyság) Északnyugat-Afrika arab állama. Az Atlanti-óceán partján fekszik, és a Gibraltári-szorostól kezdődően, a Földközi-tengerrel is határos. Kevés olyan változatos, természeti látnivalókan gazdag része van az arab világnak, mint a legnyugatibb kelet országa, Marokkó, éppen ezért nemzetközileg kedvelt idegenforgalmi célpont.
Marokkó egy olyan afrikai ország, ahol szinte semmi sem utal arra, hogy Afrikában vagyunk. 1956-ig francia fennhatóság alatt állt, mára a lakosság túlnyomó része arab muszlim. Marokkó lakosságát nagyobb részt berberek és arabok alkotják. A lakosság egy kis része még mindig nomád, illetve félnomád életet él. A berberek főleg az ország déli területein élnek. Az ország hivatalos nyelve az arab, de az országban azonban több berber nyelvet is beszélnek.
Marokkó a kultúrák, nyelvek, vallások és ősi hagyományok érdekes keveréke. Mintegy 60 000 francia és spanyol tanár, mérnök, technikus él az országban. Az ország népsűrűsége egyenlőtlen: a lakosok 2/3-a az ország északnyugati-északi részén él, az Atlasz-hegység-től a tengerpartig. A Szaharában csak a népesség 10%-a lakik. Az üzleti élet és az ipar központja Casablanca, ami egyben jelentős kikötő is. Marokkó fővárosa Rabat, itt székel a kormány. Rabat az ország második legfontosabb városának számít a népesebb, és gazdaságilag sokkal jelentősebb Casablanca után. Tanger a legjelentősebb kikötőváros; az átjáró Marokkóból Spanyolországba. Fez kulturális és vallási központ, a dominánsan „berber” Marrakes pedig a fő turistaközpont.
palaisnamaskar.com
Csodás kisfilm Marokkóról, mely egy kicsit mediterrán, ugyanakkor izgalmasan keleties és változatosan afrikai ország, tuaregekkel, berber hegylakókkal, mosolygó arab kereskedőkkel, zsidó és keresztény hatásokkal.