A most következő képek bebizonyítják, hogy milyen sok szeretet van az állatokban és milyen odaadással gondozzák kicsinyeiket.
A zoológusok egyébként a szülői viselkedésük alapján két csoportra osztják az állatokat. A “K” kategóriában azok az állatok szerepelnek, akik életük során kevés utódot hoznak a világra, sok figyelmet fordítanak a kicsinyeikre, és akár több évig is gondozzák őket. Az “R” kategóriában pedig olyan állatszülők vannak, akik sok utódot nemzenek és az utódoknak szinte teljesen önállóan kell boldogulniuk.
Fotó: dailymail.co.uk
Fotó: dailymail.co.uk
Az állatvilágban, különösen a magasabb rendű gerincesek körében, elterjedt jelenség az ivadékgondozás. Ezeknek az állatoknak általában kevés utóduk van. Gyakori, hogy az utódoknak élelmet hord a szülő, és gondozza is őket. Ez általánosan jellemző az emlősökre és a madarakra. Egyes állatok testükön magukkal hordozzák az utódokat, például az erszényesek, a denevérek és a majmok. A felnőtt állatok tanítják is utódaikat. A ragadozó emlősök segítenek elsajátítani kölykeiknek a zsákmányszerzés legfontosabb fortélyait.
Fotó: Anton Belovodchenko
Fotó: Michael Nichols
A fiatal emlősállatok, különösen a ragadozók életében nagyon fontos szerepe van a játéknak. A játék során sajátítják el többek között a távolság pontos felmérését, a zsákmányszerzés alapvető mozdulatait, a csoportban történő vadászat módját. A játékban sokszor a felnőtt állatok is aktívan részt vesznek.