Trou de Fer az egyik leglátványosabb nevezetessége a La Reunion nevű francia szigetnek, mely 650 kilométerre fekszik Madagaszkár keleti partjától, közel Mauritiushoz. Reunion 1964-ben lett Franciaország tengerentúli megyéje. Varázsa sokszínűségében rejlik: vannak itt lagúnák, korallzátonyok, fehér homokos tengerpart, türkizkék víz, háborítatlan természet. Ha pedig kicsit beljebb megyünk a szigeten, akkor hegycsúcsok, szorosok, erdők és skarlátvörös vulkánok és vízesések tarkítják a tájat. A Trou de Fer vízesés a 21.legmagasabb vízesés a világon, 725 méter magasból zubog le. Látványos a Takamaka és a Trou de Fer több száz méteres vízesések is, amelyek népszerű helyszínei a látványos vízbe ugrásoknak. A termékeny talaj nem csupán a zöldségnek, de a dohánynak, vaníliának, sáfránynak és virágoknak is kedvez. Ebből az okból is a színek és az illatok szigetének is nevezik.
Réunion szép strandokkal és korallszigettel is büszkélkedhet. A szigeten két vulkán is található. A Piton des Neiges (3069 m) a magasabb, ma már nem működő vulkán, csúcsát hol zúzmara, hol pedig hó borítja. A Piton de la Fournaise (2632 m) pedig még ma is működik. Időnkénti kitörése egyedülálló látványosságnak számít.
A Trou de Fer egy ezer láb mélységű szurdok, melyben a Bras de Caverne folyó folyik. A szurdokot csak 1989-ben fedezték fel, azóta pedig jelentős számban érkeznek ide a kalandra vágyó lelkes sportolók, főleg Franciaországból. Reunion a kihívások szigetévé vált a sportolók és kalandorok számára. Az olyan hatalmas szurdokok miatt, mint a Trou de Fer, a sziget központi részét nehéz megközelíteni, ezáltal természetes védelmet nyújtanak a sziget trópusi esőerdőinek, páfrányainak és örökzöld hangáinak. A csodálatos természetes környezet megmenekült a pusztító emberi beavatkozástól. Azonban az alacsonyan fekvő erdők eltűntek mivel azokat mezőgazdasági és városi célok miatt kiirtották. A szigeten több mint 30 állat és növényfaj kipusztult az elmúlt 400 évben, melyek kétharmada endemikus faj volt, azaz csak ezen a területen volt képes életben maradni. Az erdők megsemmisítése és a nem őshonos fajok betelepítése komoly hatással volt a sziget ökoszisztémájára. A sziget különleges madara, a dodó röviddel azután kihalt, miután a nyugati hajósok megérkeztek Reunion területére. A tengerészek macskákat, patkányokat és malacokat hoztak be magukkal a szigetre, melyek korábban nem éltek itt.