Újabb szomorú példát láthatunk arra, hogy milyen következménye lehet a tengerekbe került szemétnek az állatvilágra. Costa Rica-i tengerbiológusok akadtak rá arra a hím olajzöld fattyúteknősre (Lepidochelys olivacea), aminek egy 12 centiméter hosszú műanyag szívószál fúródott bele az orrüregébe, méghozzá olyan mélyen, hogy csak hosszú percek után tudták eltávolítani belőle.
Fájdalmas folyamat lehetett a teknősnek az orrába akadt szívószál eltávolítása, de ezzel a tengerbiológusok minden bizonnyal az életét mentették meg. A csapat egyik tagja, Dr. Christine Figgener, az eltávolítás módját kritizálóknak elmondta, hogy abban a helyzetben csak így tudták megszabadítani a teknőst a szívószáltól, és hozzátette, hogy a vérzés gyorsan elállt. Fertőtlenítették a bajba jutott teknős orrüregét és megfigyelés alatt tartották, mielőtt visszaengedték a tengerbe.
A kutatók egyébként először azt hitték, hogy egy horogféreg van a teknős orrában, ezért igencsak meglepődtek, amikor rájöttek, hogy valójában egy hosszú szívószál fúródott bele. A videóval szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy milyen veszélyekkel jár a tengerekbe dobott rengeteg szemét az állatokra, akik egyre többször kerülnek bajba az emberek nemtörődömsége miatt.
VIDEÓ: