A külföldi befektetők kizárásáról szóló kormánydöntés hiúsította meg Ausztrália legjelentősebb, Magyarország területénél is nagyobb földtulajdonnal bíró magánvállalatának eladását. Az S. Kidman & Co. Ltd. nevet viselő, 1899-ben alapított magánvállalat tulajdonába tíz szarvasmarhafarm, egy tenyészbikaménes és egy hizlalótelep tartozik, ezek együttesen több mint 101 ezer négyzetkilométeren terülnek el Ausztrália négy különböző államában. A Japánba, az Egyesült Államokba és Délkelet-Ázsiába marhahúst exportáló cég így több földdel bír, mint amekkora Dél-Korea vagy Magyarország területe. A vállalat birtokában van a világ legnagyobb szarvasmarhatelepe, a kontinens középső részén fekvő, 24 ezer négyzetkilométeres Anna Creek Station is. A telep területének fele az ausztrál védelmi minisztérium fennhatósága alá tartozó Woomera Tiltott Területen belül terül el.
Scott Morrison ausztrál kincstárnok csütörtöki közlése szerint a külföldi befektetések felülvizsgálatát végző ausztrál hatóság (FIRB) a nemzeti érdekkel szembemenő lépésként értékelte a magánvállalat külföldi befektetőknek való eladását. Morrison szerint a vállalat tulajdonában lévő földterületek mérete és nemzetbiztonsági jelentősége indokolja, hogy a cég jelenlegi formájában ne kerüljön külföldi kézbe. A kincstárnok ugyanakkor nyitva hagyta annak lehetőségét, hogy a vállalat feldarabolva, az Anna Creek Stationt nem számítva külföldi kézbe kerüljön. Az FIRB ritkán avatkozik bele vállalatok eladásába, ám az ausztrál földterületek külföldi kézbe kerülésének megszaporodása mára politikailag érzékeny témává vált.
A médiában megjelent találgatások szerint a mintegy 185 ezer szarvasmarha felett rendelkező vállalat több mint 300 millió ausztrál dollárért kelhet el. Sajtóértesülések szerint legalább három kínai cég is érdeklődik az Adelaide-i székhelyű vállalat iránt, amelynek nagy része jelenleg az alapító Sir Sidney Kidman leszármazottainak tulajdonában van.
Sir Sidney Kidman, a kép bal oldalán látható