2013 nyarán egy francia fotós, Réhahn Croquevielle úgy döntött, hogy elindul felfedezi Vietnamot. Célja az volt, hogy fényképezőgépével lencsevégre kapja az ország különleges tájait. Szerette volna megmutatni a világnak, hogy Vietnam nem csak a háborúról híres, ennél sokkal több rejtőzik ezen a vidéken. Később egy könyvet is szentelt a kalandnak, a legjobb fényképei jelentek meg benne. Két évvel később Réhahn ismét útra kelt, hogy megörökítse a különleges atmoszférát és a páratlan, egzotikus tájat, amit csak itt lehet megcsodálni, és ezeket a csodálatos képeket készítette.
Vietnam körülbelül 331 688 km²-en terül el, vagyis alig kisebb, mint Németország. Domborzatát főként dombok és hegyek uralják. Sűrű, zöldellő erdői az ország 75%-át borítják. Az északi országrészt döntően fennsíkok és a Vörös-folyó deltája, a középsőt hegységek, míg a délit part menti alföldek, a Dai Truong Son (központi hegyek) magasan fekvő sík vidékei, és a Mekong-delta jellemzik.
Az ország éghajlata trópusi monszun, két évszak létezik: a száraz, hűvösebb illetve a májustól októberig tartó forró és esős. A levegő páratartalma az év során átlagosan 84%-os. Az éves átlagos csapadékmennyiség 1200 és 3000 mm közötti, de egyes helyeken a 4000 mm-t is eléri, amely főleg nyáron hull le. Az évi középhőmérséklet a síkságokon és a tengerparton északról dél felé nő. A keleti partokon június-november között gyakran tájfunok pusztítanak. Vietnamban változatos az élővilág, beleértve a termesztett növényeket is.
Az ország déli részének természetes növényzete a trópusi esőerdő, a tengerparton pedig mangrovevegetáció, a Mekong deltavidékén mocsarak, mocsárerdők vannak. Északon és a tengerparti hegyvidékek keleti oldalán monszunerdők nőnek. A sík vidéken az erdőket kiirtották, helyükön rizst termesztenek. A vietnami háborúban több mint 16 000 km² trópusi esőerdőt égettek fel, illetve pusztítottak el lombtalanító vegyszerekkel. Az ország faunája gazdag, főként főemlősökben, de többségük erősen veszélyeztetett.