Kunito Imai egy japán természetfotós, aki autodidakta módon tanult meg fotózni, méghozzá nem is akárhogyan, hisz gyönyörű munkáira már világszerte felfigyeltek. Amikor csak teheti elhagyja a nyüzsgő nagyvárost, hogy a szabadban lehessen és megörökítse az olykor észrevétlenül maradó természeti szépségeket, és a sokszínű állatvilágot. A fotós már régóta tervezte, hogy elutazik a Karib-térségbe, hogy lefényképezze az ott élő színpompás kolibriket. Nemrég sikerült is eljutnia a gyönyörű természeti látnivalókkal megáldott Trinidad és Tobagóra, ahol fantasztikus felvételeket sikerült készítenie az aprócska madarakról, melyek a fotós nagy kedvencei.
A kolibrifélék a madarak osztályának sarlósfecske-alakúak rendjébe tartozó család. 112 nem és 341 faj tartozik a családba. Nehéz lenne megmondani, hogy melyik közöttük a legszebb, hiszen az egyik gyönyörűbb mint másik. Tollazatuk általában tarka és csillogó, ezért is nevezik őket repülő drágaköveknek.
A kolibrik szívritmusa még nyugalomban is elérheti a 600 dobbanást percenként, de ez repülés közben megduplázódhat. Másodpercenként akár kétszáz csapást is végezhetnek apró szárnyaikkal. A kolibrik különleges légi mutatványokra képesek, többek közt, a madárvilágban egyedülálló módon, egy helyben tudnak lebegni a levegőben. Erre azért van szükségük, mert ez az egyetlen lehetőségük a nektár megszerzésére, lévén a legtöbb virág nem nyújt számukra alkalmas leszállóhelyet. Bár a kolibrik elsősorban a nektár fogyasztásához alkalmazkodtak, olykor rovarokra is vadásznak, mert a nektárban nincsen fehérje. Dél- és Észak-Amerikában körülbelül nyolcezer növényfajt kizárólag a kolibrik poroznak be. A legkülönfélébb alakú virágok miatt rendkívül változatos csőrű kolibrikkel találkozhatunk.
Forrás: It’s only natural/Facebook