Ha a pasziánsz annyira népszerűvé vált, az részben a hozzá kapcsolódó számos előnynek köszönhető. Amellett, hogy szórakoztató, fejleszti a kognitív képességeket és hozzájárul a jó mentális egészséghez. Ismerd meg te is legfontosabb előnyeit!
1. Memória
A pasziánsz egyik fő pozitív hatása a memória és az információmegőrzés javítása. Ez a hatás kezdettől fogva nem nyilvánvaló, de a memória valóban használatos, amikor a játékosok öntudatlanul emlékeznek sorozatokra, számokra és színekre. Egyes változatokban a játékosoknak emlékezniük kell a lapok kiosztási sorrendjére is, akár az offline, akár a pasziánsz online változatában.
2. Tervezés és elemzés
A játékokhoz meg kell tervezni és elemezni kell az összes kártyát és azok részleteit, például az öltönyöket, a számokat és a helyeket. A játékos ezután ezt az információt arra használhatja, hogy előre jelezze a következő lépését, hogy győzelemre vezesse az őt. A legtöbb játékos idővel olyan egyedi stratégiát dolgoz ki, amely lehetővé teszi számára, hogy bonyolult helyzeteket oldjon meg.
3. Stratégia kidolgozása
A pasziánsz nem olyan stratégiai játék, mint a sakk, de még mindig stratégiákat kell kidolgozni a bonyolult forgatókönyvek megoldása érdekében. Az új stratégiák kidolgozása és javítása nemcsak több játék megnyerését teszi lehetővé, hanem a korábban felállított rekord megdöntését is. Idővel a játékos egyre hatékonyabb stratégiákat dolgozhat ki és hajthat végre.
4. Reflexió és döntéshozatal
A pasziánsz másik előnye, hogy javítja a gyors gondolkodási képességet, hogy precíz és határozott döntéseket lehessen hozni játék közben. Ez még feltűnőbb akkor, ha a játékos célja, hogy a lehető legrövidebb időn belül nyerje meg a játékot. Néha a játék során át kell helyezni egy kártyát, amely már az alapban van, hogy felszabadítsa a kártyát a készletből. Ez arra ösztönzi a játékost, hogy hátrafelé haladjon az előrelépés érdekében, ez a stratégia nagyon hasznos lehet a való életben is.
5. Ellenállás
Nem ritka, hogy egy kezdő játékos a lehető leggyorsabban mozgatja a kártyákat valódi stratégia nélkül, ami vereséghez vezet. Egy tapasztalt játékos idővel megtanulja kivárni a legjobb alkalmat arra, hogy kártyákat mozgasson. Megtanulja a késleltetés előnyét, előtérbe helyezve a türelmet.
A késleltetése pedig segít megerősíteni a kísértésekkel szembeni ellenállást és korlátozni az impulzív reakciókat, ami nagyon hasznos lehet mind a párkapcsolaton belül, mind a szakmai világban.