Saját egészségünk érdekében is érdemes áttérni a környezetbaráti tisztítási módszerekre, melyek a bolygónk számára is kedvezőbbek, mintha durva vegyszereket alkalmaznánk. Jöjjön pár tipp a fürdőszobai takarításhoz.
A kádajtó takarítása
A hosszú életű fürdőszoba titka a rendszeres takarítás, igaz az ez a helyiség minden szegletére. Az UDOOR fürdőkádajtó termékei nagy segítséget jelentenek például az idősek, mozgásukban korlátozottak számára. Ez egy kényelmi megoldás, ami lehetővé teszi azt, hogy az érintett kényelmesen be tudjon szállni a kádba, majd fürdés után ki tudjon onnan jönni. Mindezt segítség nélkül, a kádajtót használva.
A kádajtó beépítése nem vesz sok időt igénybe, és minden típusú kádnál alkalmazható. Ráadásul a tisztítása sem igényel speciális eszközöket, anyagokat. A felülete ugyanis sima és fényes, nincsenek rajta sem bemélyedések, sem minták. Érdemes kíméletesen tisztítani, és hanyagolni az erős, maró hatású tisztítószereket. A gyakori tisztítás az élettartamot növeli meg, igaz ez az egész fürdőszobára.
Természetes anyagokkal
Ma már a boltok polcain is egyre több helyen találkozunk környezetbarát termékekkel, érdemes ezeket kipróbálni. Tévhit, hogy hatékonyságban alulmaradnának a durva vegyszerekkel szemben. De ha nem szeretnénk semmilyen anyagot használni, akkor jól jöhet, ha van egy gőztisztító készülékünk.
A gőz magas hőmérséklettel képes eltávolítani a baktériumokat és lebontani a szennyeződéseket anélkül, hogy maradványokat hagyna maga után. Különböző felületeken használható, beleértve a padlót, a munkalapokat és a kárpitokat.
Tartós eszközök, házi tisztítószerek
Azzal is sokat teszünk a környezetünkért, ha lecseréljük az egyszer használatos tisztítószereket, szivacsokat, eldobható törlőkendőket. Használjunk ezek helyett szövet rongyokat és mosható felmosófejeket. Válasszunk olyan nyelet, ami nem műanyagból készült, hanem például bambuszból. Így nemcsak pénzt takaríthatunk meg, hanem csökkenthetjük a hulladék mennyiségét is.
Válasszunk környezetbarát mosószereket, melyek nem tartalmaznak foszfátokat, fehérítőt és mesterséges illatanyagokat. Ezek kevésbé károsítják a textíliákat, és a környezet számára is kedvezőbbek, mivel a vízben könnyen lebomlanak.
Sokan maguk állítják össze tisztítószereiket a kamrában fellelhető anyagokból, ezek előállítása költségkímélő és környezettudatos. Olyan egyszerű alapanyagokból, mint az ecet, a szódabikarbóna és a citromlé, különböző tisztítási feladatokat is megoldhatunk. Ezek az összetevők nem mérgezőek és biológiailag is lebomlanak.
Takarítás közben takarékoskodjunk a vízzel, zárjuk el a csapot mosogatás vagy a felületek letörlése közben, nedves felmosórongy helyett először seprűvel tisztítsuk a padlót, és szerezzünk be energiatakarékos gépeket otthonunkba. Ezek a kis lépések nagyon sokat jelentenek a környezet szempontjából.