Ezekről a Frumzi fogadási lehetőségekről még biztosan nem hallottál

Magyarországon is nagy a látogatottsága az olyan fogadási platformoknak, amilyen a Frumzi. De ha esetleg azok közé tartozol, akik nem tudják miről van szó, íme egy gyorstalpaló. A Frumzi jellegű webhelyek olyan online sportfogadási oldalak, amelyeken keresztül a világ különböző sportjaira és versenyeire tudsz fogadásokat kötni.

Az olyan oldalak, amilyen a Frumzi, általában elérhetők a világ legtöbb országában, ennek köszönhetően pedig igen pazar fogadási piac választékkal rendelkeznek. Ha megnyitsz egy olyan webhelyet, amilyen a Frumzi, az amerikai rögbi ligától az angol lóversenyfutamokon át egészen az indiai krikettversenyekig válogathatsz a lehetőségek közül.

Az ilyen oldalak népszerűsége különösen a 2020-as években növekszik folyamatosan, aminek az az eredménye, hogy a Frumzi és a többi platform folyamatos versenyben vannak a játékosok megszerzéséért. Ebben a versenyben pedig a legkülönbözőbb eszközöket használják fel.

Az utóbbi időszak érdekes trendje, hogy az ilyen oldalak kilépnek a megszokott kereteik közül és olyan fogadási lehetőségeket is kínálnak, amelyek nem annyira ismertek, sőt, bizonyos esetekben még a sporthoz sincs sok közük.

Így egyes platformokon lehet fogadni bizonyos tévésorozatok különböző kimeneteleire, vagy éppen arra, hogy mikor ismerik el a földönkívüliek létezését. Az alábbiakban két olyan alig ismert sportot ismerhetsz meg, amelyekre szintén lehet fogadni, akár Magyarországról is.

Jai alai – baszk pelota

Ha most tanácstalanul vakarod a fejed, íme egy gyors segítség, hogy megérthesd, miről is van szó. Ha kedveled Bud Spencer filmjeit, akkor bizonyára emlékszel az És akkor megint dühbe jövünk című filmben látott jelenetre, ahol a főhős egy fallabdára emlékeztető sportot űz. Na erről van itt szó.

A jai alai nem más, mint a mai fallabda őse, aminek az első jeleit még a 7. századi maja romvárosokban lelték fel. A lényege pedig, hogy a játékosoknak egy karomszerű kesztyűvel kell elkapniuk a falról visszapattanó labdát. A sportág különlegessége, hogy a labda sebessége időnként elérheti a 250 km/órát is.

A nemzetközi szövetség, az FIPV 1929-ben alakult, jelenleg 27 ország a tagja. A jai alai olimpiai sportág volt 1900-ban, majd az 1924-es, 1968-as és 1992-es ötkarikásokon bemutató sportágként szerepelt. Az első világbajnokságot 1952-ben a baszkföldi San Sebastianban rendezték. 

Egyébként, Magyarországon is voltak próbálkozások ennek a sportnak a népszerűsítésére, amire a Magyar Szabadidőspor Szövetség vállalkozott. Ha kedved van, akár fogadhatsz is a különböző jai alai versenyekre.

Hegyi egykerekezés

Ha a sportág nevében lévő két fogalmat egymástól függetlenül szemléled, már az is elég kihívást rejt magában. Hiszen, egykerekezni sem egyszerű, hegyi túrázni pedig szintén eléggé megerőltető elmény szokott lenni. Nos, itt a kettőt egyben kaphatod meg.

Az angol nyelvű elnevezés a Mountain unicycling után Muni néven is ismert sport pontosan az, ami a nevében áll: egykerekű járművel haladsz hegyi utakon, ezzel az egyik leginkább extrém sportról van szó. 

A sportág az 1980-as években alakult ki és elmondható róla, hogy minimalista, de kihívást jelent. Ugyanakkor, nem is olcsó, ugyanis egy ilyen jármű akár több százezer forintba is kerülhet, de remek lehetőséget kínál, hogy gyakorold a koordinációt és az egyensúly megtartását.

A legnagyobb versenyeket Ausztráliában és Európában szervezik, ahol ezen sportág problémamegoldó jellegére élezik ki a futamokat. Ennek megfelelően terepi verseny, hegymenet és lesiklás is szerepel a futamokon, amelyekre kivétel nélkül lehet fogadásokat kötni.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!