Az egy tévhit, hogy ha kisvárosban élünk, vagy gyalogosan közlekedünk, nem érhet bennünket közlekedési baleset. A környezetünkből is számtalan olyan hír érkezik nap mint nap, hogy megsérült egy gyalogos, vagy autók ütköztek egy kisebb faluban.
De ugyanígy megtörténhet a baj akkor, ha kerékpárral, rollerrel vagy épp tömegközlekedéssel járunk dolgozni vagy iskolába. Sajnos gyakran nem lehet kikerülni ezeket az eseteket, de ha van biztosításunk, a felépülés anyagi támogatása fedezve van. A kockázatviselés legmegfelelőbb formájának kiválasztásában segíthet egy olyan balesetbiztosítás kalkulátor, mint amilyet a CoverMe oldalán találunk. Ezen a felületen biztosítási termékek összehasonlításában és kötésében támogatnak bennünket.
Mi számít közlekedési balesetnek?
Amikor közúti eseményhez kapcsolódó tevékenységgel összefüggésben következik be a szerencsétlenség, akkor közlekedési balesetről beszélünk. Ilyenkor a biztosított lehet a sofőr és az utas is, de gyalogos vagy bármilyen járművel, eszközzel haladó személy is. A biztosítási esemény pedig az, ha a biztosított a közúton például ki- és be-, illetve fel- és leszálláskor, rakodáskor megsérül.
Lényeges azonban, hogy ha nem mozgó jármű az okozó, akkor mindez nem minősül közlekedési balesetnek. Továbbá akkor sem, ha az utas nem a közlekedési eszköz haladása vagy váratlan megállása miatt sérül meg. Mielőtt biztosítást kötünk, mindenképp érdemes körültekintőnek lenni, mert bizonyos biztosítók magasabb kártérítést fizetnek!
Kire és területileg hol érvényes?
Kortól és állampolgárságtól függetlenül mindenkire érvényes a balesetbiztosítás a világ minden országában. Akkor is, ha utasok vagyunk, és akkor is, ha sofőrök. A gyerekekre vonatkozó balesetbiztosításoknál lényeges, hogy a biztosítási díj is alacsonyabb és a kártérítési összeg is.
Amit a KGFB-ről tudni érdemes balesetbiztosítási szempontból
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás az általunk másnak okozott kárt téríti meg. Ez egy kötelező biztosítás, nélküle nem lehet részt venni a közúti forgalomban. Nem árt tudni, hogy quadra, lakókocsira, teherautóra, motorkerékpárra, utánfutóra, sőt még rendszám nélküli robogóra is kell KGFB.
Továbbá kötelező biztosítás szükséges minden olyan mikromobilitási eszközre, segway-re, elektromos egykerekűre és e-rollerre, melyek 25 kg-nál nagyobb tömeggel rendelkeznek, és sebességük elérheti a 14 km/h-t. De akkor is igaz ez, ha 25 kg alatt marad a jármű tömege, ugyanakkor a tervezési sebessége több mint 25 km/h. A balesetet a károkozó biztosítójánál kell jelezni egy kitöltött kék-sárga nyomtatvánnyal 8 napon belül.
KGFB mellé balesetbiztosítás?
A KGFB-t érdemes balesetbiztosítással is kiegészíteni, mert ha nekünk vagy családtagunknak esik baja egy általunk okozott balesetben, akkor nagy segítség lehet az anyagiak szempontjából. Szinte minden biztosító hirdet rá fedezetet.
Mielőtt azonban megkötnénk a szerződést, tájékozódjunk, használjunk balesetbiztosítás kalkulátort, hogy tudjuk, ki mennyit térít, mit kínál! Ebben segít nekünk a CoverMe.