Saint Lucia a Kis-Antillák Szél felőli-szigetcsoportjának ívében fekvő gyönyörű szigetállam. A területe 620 km², lakosainak száma mintegy 160 000 fő. Északi része 200–300 m magas dombvidék termékeny medencékkel, középső és déli része pedig hegyvidék. Legmagasabb pontja a Mount Gimie, mely 950 méter magas. A sziget jellegzetes tájképét adó Piton-hegyek a természeti világörökség részei. A sziget vulkanikus eredetű. Saint Lucia éghajlata trópusi, az átlagos középhőmérséklet 26 °C. Trópusi éghajlatú földjén cukornádat, banánt, kókuszdiót, kakaót és citrusféléket termesztenek.
Szirakúzai Szent Lucáról nevezték el első európai gyarmatosítói, a franciák, akik 1660-ban kötöttek szerződést a helybeli karibi törzzsel. 1663 és 1667között britek uralták a szigetet. A következő években, amikor háború dúlt az angolok és franciák között, a sziget 14-szer cserélt gazdát. 1814-ben végül a britek szerezték meg a sziget irányítását. 1967-ben Nagy-Britannia társult állama lett, majd 1979-ben elnyerte teljes függetlenségét a brit Nemzetközösségen belül. A sziget két Nobel-díjast (Arthur Lewis és Derek Walcott) adott a világnak, ezzel a lakosságszámhoz viszonyítva a Feröer-szigetek után a második helyen áll.
Saint Lucia legszebb szállodája a Ladera szálloda, amely 9 különálló villából és 23 lakosztályból áll. A lakosztályok mindegyikének a nyugati oldala teljesen nyitott és csodás kilátás nyílik a Karib-tengerre és a Piton- hegyekre. Az itt megszállók káprázatos panorámában gyönyörködhetnek.