A természeti csodákat egy internetes oldalon, a natural7wonders.com weboldalon lehetett megszavazni. A világ 222 országából 440 jelöltet neveztek be a természeti csodák versenyébe, ezek közül egy szakértői bizottság döntése alapján 2009. júliusában 28 helyszín maradt a listán. A versenyben maradt természeti csodákra több mint két éven át lehetett szavazni. Az eredményhirdetésére 2011. 11. 11-én 11 óra 11 perc 11 másodperckor került sor.Íme a világ 7 természeti csodája!
Amazónia esőerdeje
Amazónia a Föld legnagyobb alföldje, 2 millió km²-nyi fél európányi terület, melyen a világ legbővizűbb folyója kanyarog keresztül és a legnagyobb egybefüggő erdős területet foglalja magába. Az Amazonas-medencéhez tartoznak Brazília, Peru, Ecuador, Kolumbia, Venezuela, Guyana, Suriname és Francia Guyana egyes területei. Az Amazonasról bővebben itt olvashatsz: A csodálatos Amazonas.
Ha Long-öböl
Vietnám és most már hivatalosan is a világ egyik legszebb természeti látványossága a Ha Long-öböl, vietnami nyelven: Vịnh Hạ Long. A Vịnh Hạ Long név jelentése: „az alámerülő sárkány öble”. A Vietnami-öböl ezen részén 1969 mészkőszikla emelkedik ki a vízből, ezek nagy része több száz méter magas, lakatlan szirt és sziget. 1994-ben az UNESCO természetivilágörökségi helyszíneinek listájára került.
Iguazú-vízesés
Az Iguazú-vízesés az Iguazú (Iguaçu) folyón található Argentína és Brazília határán, az Iguazú Nemzeti Park területén. 80%-a található Argentínában, 20%-a nyúlik át Brazíliába. A vízesés 270 különálló zuhogóból és kisebb vízesésből áll, melyek a folyón 2,7 kilométer szélességben húzódnak. A víztömeg a vízeséseken maximum 82 métert esik, átlagos magasságuk 60 méter.
Dzsedzsu -sziget (Jeju-sziget)
Dél-Korea legnagyobb szigete. A Koreai-félsziget déli partjától 60 km-re délre található. Nagyjából ellipszis alakú; hossza kelet-nyugati irányban 70 km, szélessége kb. 30 km, területe 1848 km². Vulkanikus eredetű; itt található az ország legmagasabb pontja, az 1950 m magasHalla-hegy.
Komodo Nemzeti Park
A Komodo Nemzeti Park Indonéziában található, 219 322 hektár területű nemzeti park. Nevét a Föld legnagyobb hüllőjéről, az itt élő komodói varánuszról kapta. A nemzeti parkot három kis sziget alkotja: Komodo, Rinja és Padar.
Puerto Princesa
A fülöp-szigeteki Palawanban, Puerto Princesa városánál található a világ leghosszabb földalatti folyója. A 8,2 kilométer hosszú barlangrendszerben kanyargó folyó nem csak egyedülálló cseppkőképződményei miatt lélegzetelállító, hanem különleges torkolata miatt is, mely szinte rögtön a Dél-kínai-tengerbe ömlik.
Tábla-hegy (Table Mountain) –
Table Mountain Dél-Afrika, illetve Fokváros természeti különlegessége. A hegy azért kapta ezt az elnevezést, mert a Fokváros fölé szinte függőleges falakkal, 1082 m magasságban emelkedő hegy teteje egy nagy fennsík. Olyan, mint egy asztal lapja.