Atretochoana kígyó
Ezt a különös szem nélküli állatot latinul Atretochoana eiselti-nek hívják. Feltételezhetően víziállat, a kétéltűek osztályába tartozik, széles, lapos fejjelés húsos háti uszonnyal.
Koboldcápa
Ezt a ritka cápafajt szokták “élő őskövület”-nek is hívni, nem véletlenül: ez az egyetlen olyan létező állatfaja a Mitsukurinidae családnak, ami már több mint 125 millió éve létezik. A koboldcápák több mint 100 méter mélyen élnek az óceánokban, de az idősebb fajok akár még mélyebben is. És bármennyire is ijesztő a kinézetük, a koboldcápák nem emberrel táplálkoznak.
A madagaszkári csíkos tanrek
Ez az apró tanrek az egyetlen olyan ismert emlős, ami képes ciripelni.
Panda-hangya
Több mint 3000 olyan fajjal büszkélkedik a Mutillidae darázs család, amiknek szárnyatlan nőstényei a szőrös hangyákra hasonlítanak. Chilében élnek és az igazán fájdalmas szúrásukról ismertek. A fekete és fehér példányokat, a kínai óriás panda után, panda-hangyaként is nevezik.
Kacsafarkú szender
Ez a lepkeféle pontosan úgy néz ki, mint egy kolibri. Érdekesség, hogy meglepően jól tudja megkülönböztetni a színeket.
Vörös szájú denevérhal
A Galápagos-szigeteken él, de eléggé rossz úszó. A melluszonyait csupán arra jók, hogy tudjon sétálni velük az óceán fenekén.
Umbonia Spinosa
Ezek a tüskés bogarak a kabócákkal állnak rokonságban, és csőrükkel átlyukasztják a növények szárait, amiből kiszívják a nedveket. Azonban különleges külsejük számos eddig még megválaszolatlan kérdést állít a tudósok elé.
A pápuai Pacu-hal
Talán nincs is szükség bővebb magyarázatra, hogy miért hívják a Pápua Új-Guinea lakói ezt a halat gömbvágónak. A helyi halászok kellően meg voltak ijedve, és nem kicsit féltették férfiasságukat, amikor kihalászták ezt a szörnyet a vízből…
Óriás ászkarák (isopoda)
Ez a legnagyobb valaha is élt isopoda. Hatalmas mérete annak köszönhető, hogy ő is a mélytengeri vizekben él, ahol az állatok amúgy is nagyobbak, mint a többi vízben.
Glaucus Atlanticus – egy tengeri csigaféle
Másik néven: kék sárkány. A tengeri csigafélékhez tartozik. A gázokkal teli gyomra miatt meleg óceáni vizek felszínén lebeg ez a jószág.
Szajga-antilop
Az eurázsiai sztyeppék lakója ez a fura szerzemény, ami a különösen szokatlan, túlméretezett, rugalmas ormányáról vált híressé.
Bokorvipera
Ez a húsevő ragadozó az afrikai trópusi erdők fáin él, és leginkább éjszaka vadászik.
Kék papagájhal
Ez a fényesen csillogó kék hal az Atlanti-óceán vizeiben él, és idejének 80%-át táplálékkereséssel tölti.
Indiai bíborbéka
Feldagadt test és szokatlan, pontban végződő ormány jellemzi ezt az állatot. Évente csupán két hetet tölt a föld felszínen, a többit a föld alatt tölti, és utódokat nemz.
Papucscsőrű madár
Ez a hatalmas gólyához hasonlító madár nevét a cipő alakú csőréről kapta. Habár már az ókori egyiptomiak és arabok is ismerték, ez a faj csak a 19. században lett osztályozva a rendszertanban.
Sáskarák
Vagy: tengeri sáska, gyilkos garnélarák, hüvelykujj osztó. Ez az egyik leggyakoribb ragadozó a trópusi és szub-trópusi vizekben. Keveset lehet tudni róla, mert rengeteg időt tölt el a lyukakban megbújva, figyelve legújabb zsákmányára.
Kaliforniai uszkárlepke
2009-ben Venezuelában fedezték fel ezt a fajt, de még mindig nagyon kevés információ áll a rendelkezésünkre vele kapcsolatban.
Okapi
Ez az emlős a Kongói Demokratikus Köztársaságban őshonos. A zebracsíkok ellenére a zsiráfokhoz áll a legközelebbi rokonságban.
Armadilló-gyík
Tökéletesen tudja álcázni magát a tüskés sárkány, hiszen ezzel a színnel a sivatagi homokban teljesen el tud rejtőzni. Van egy hamis feje is ennek a gyíknak, ami alá el tudja rejteni az igazi fejét.
Narvál
Ez a fogas bálna a sarkvidéki vizekben él, és húsáért, illetve a csont agyaráért több mint 1000 éve vadásszák.
Tengeri disznó
Az óceánok mélyén él, minimum 1000 méteres mélységben. És bármennyire is ijesztő a kinézete, a mélytengeri sárból kapargatja ki magának az organikus élőlényekből álló táplálékát.