Mexikóban, a Yucatán-félszigeten fekszik Progreso városa, amely kikötőjének mólója a leghosszabb ilyen építmény a világon. A parttól 6 és fél kilométer távolságban nyúlik be a Mexikói-öbölbe. A mólót azért építették, hogy a sekély part menti vizek ellenére nagy teher- és utasszállító hajók is ki tudjanak kötni a városnál. Az építmény nem volt mindig ennyire hosszú. A 2 km-es móló továbbépítésébe 1985-ben kezdtek bele. A munkának valóban hasznát látja a város, 2014-ben például majdnem száz óceánjáró hajó kötött ki, 344 ezer turistát hozva a kikötőbe.
Az itt bemutatott Landsat-8 műholdképen a móló mellett a tengervíz színárnyalata a mélységre utal: a világosabb részek sekélyek, a sötétebb kék területeken nagyobb a vízmélység. Az uralkodó szélirány itt kelet-északkeleti, ami azt jelenti, hogy a hullámzás és a víz által hordott üledékképző anyagok jellemzően a part mentén, keletről nyugatra (a képen jobbról balra) tartanak.
A móló régebbi, a parthoz közeli 2 km-es szakasza lábakon áll, ami lehetővé teszi, hogy a a víz átáramoljon alatta, és némi üledék a nyugati oldalon is lerakódjon. Az építmény további, újabb részei gátként működnek, így nem meglepő, hogy a széltől védett oldalon nagyobb a vízmélység, amit a műholdképen a szín is jelez.