258 kilométer hosszú és 4 kilométer széles a demarkációs vonal Észak-Korea és Dél-Korea között. A világ legvédettebb demilitarizált övezete (DMZ). Folyamatosan katonák őrzik, senki nem léphet a területére, szögesdrótok veszik körbe, aknák és tankcsapdák sorakoznak. Különleges országhatárrá vált a két Koreát elválasztó demarkációs vonal. Mivel a koreai háborút csak a fegyverszüneti szerződés zárta le, békeszerződést azonban nem kötött a két Korea, ezért technikai értelemben mind a mai napig hadban állnak egymással, ami csak “ideiglenesen van felfüggesztve” ,1953 óta tart a tűzszünetet . Ezért van az, hogy például a két ország közötti határ sem államhatár mind a mai napig, hanem “csak” demarkációs vonal, nincsenek hivatalos diplomáciai kapcsolatok Észak- és Dél-Korea között.
A világ legfelfegyverzettebb zónája a Koreát kettészelő demilitarizált övezet, ahol az állandó feszültség ellenére hemzsegnek a turisták. A turisták nem félnek, tömegével érkeznek, hogy láthassák a veszélyes határvonalat. A demilitarizált zóna legérzékenyebb pontja Panmunjon. Az ide érkező turistáknak alá kell írniuk egy papírt amiben kijelentik, hogy saját felelősségükre érkeznek a veszélyes területre, és elfogadják, hogy megsérülhetnek vagy akár meg is halhatnak egy ellenséges támadás következtében.
Panmonjun egyébként egy elnéptelenedett kisváros 55 kilométerre Szöultól. Innen egy kilométerre keletre található az a szinte kör alakú földdarab, amit Észak és Dél-Korea közösen felügyel, ez a Közös Biztonsági Terület. Ez a találkozók és a fegyveres konfliktusok helyszíne. Panmunjon legnépszerűbb látványossága az a kék épület, ahol a két oldal tisztviselői alkalmanként találkozni szoktak. Az épületbe belépő turistákra négy az ENSZ szolgálatában álló katona vigyáz, akik az épület mindkét oldalát figyelik, miközben az észak-koreai katonák az ablakokon keresztül figyelik őket. Az ide érkező turistákat mindig figyelmeztetik, hogy ne nézzenek a katonák szemébe, ne mutogassanak feléjük, ne szóljanak hozzájuk, és semmilyen más módon ne próbáljanak velük kapcsolatba lépni. Az is fontos, hogy betartsák szigorú öltözködési szabályokat, kék farmert, rövidnadrágot, vagy más kihívő ruhát nem viselhetnek.
Az itt farkasszemet néző katonák azonban leginkább csak egymást figyelik a határ két oldaláról. A demarkációs vonalat 1976 óta nem lépték át az Axe Murder Incident vagyis az elhíresült baltás gyilkosság óta, amikor két amerikai katonát baltákkal vertek halálra az észak-koreai katonák, mert megpróbáltak kivágni egy fát a demilitarizált övezetben. A ENSZ amerikai katonái és dél-koreai segítőik azért akarták kivágni a fát, mert az korlátozta a kilátásukat a 4-es ellenőrzőpontra.