A Karib-térségben, a Hispaniola sziget nyugati részén fekvő, 9 millió lakosú ország Haiti, mely ma egész Amerika legszegényebb állama. Haiti gazdaságát az egymást követő katonai diktatúrák tönkretették, mély szegénységbe taszítva ezzel lakóinak többségét. Az országot roppant érzékenyen érintette a 2010-es földrengés, amely a több mint 300 000 halálos áldozatot követelt, a főváros nagy részét romba döntötte és rengeteg embert tett földönfutóvá.
A legszegényebbek még kenyeret sem tudnak venni, ezért nagyon sokan úgynevezett agyagpogácsákat vagy agyagcipókat kénytelenek enni. A következő képek a főváros, Port-au-Prince, egyik leghírhedtebb nyomoregyedében, a Cité Soleil-ben készültek. Az agyagból készült, sóval és növényi olajjal ízesített “ételt” leginkább egy nyüzsgő fazekasműhelyre hasonlító udvaron gyúrják az asszonyok.
A nedves agyagmasszát egy lepedőre kenik és megformázzák, majd a napon kiszárítják. Egy ilyen agyagpogácsa átszámítva nagyjából 4 forintba kerül és rendkívül nagy rá a kereslet, mivel az országban elképesztő méreteket ölt a szegénység és sokan csak ezt engedhetik meg maguknak. Korábban a kalcium tartalma miatt fogyasztották a legszegényebb terhes nők, manapság azonban egész haiti családok élnek az agyagpogácsán.