Az okos öntözésvezérlő megjelenése nem meglepő, amikor már szinte minden házi és ház körüli munka automatizálhatóvá vált. A segítségével nemcsak programozhatjuk, de is távolról is irányíthatjuk és ellenőrizhetjük az öntözőrendszer működését. Sokunk álma a rendezett kert – ezért, ha ezt sikerül megvalósítani, akkor érdemes lehet mindent megtenni annak érdekében, hogy sokáig maradjon meg gyönyörű állapotban. Az okos öntözésvezérlő vagy a geotextília éppen ebben lehet segítségünkre.
Geotextília a gyomnövények ellen
A geotextília lényege, hogy a földön elterítve megakadályozza a gyomnövények előbújását, hiszen teljesen elzárja őket a számukra életfeltételt jelentő napsugaraktól. Ez bármelyik díszkertben nagyon hasznos megoldás lehet, ahová nem szeretnénk pázsitot természetesen.
Remekül el lehet fedni különböző kövekkel, de a fenyőkéreg is igazán látványos megoldást tud nyújtani. A geotextília a talaj tápanyagban gazdag szemcséit felfogja, a vizet viszont átengedi magán, így nem kell a fenyőkéreg esetében az esetleges berothadástól sem tartani.
A növények köré is le lehet fektetni, akár kész kertbe is kerülhet. De kedvelt megoldás a veteményeskertekben is, kerülhet a térkövek alá, de akár az utcafrontra is, ahol aztán például murvával remekül elfedhető.
Okos öntözésvezérlővel egy életre elfelejthetjük a locsolást!
Ha van egy gyönyörű kertünk, akkor a megfelelő öntözési rendszer kialakítása kiemelten fontos feladatunk, ha szeretnénk minél tovább ebben az állapotban megőrizni. Egy okos öntözésvezérlő nemcsak ebben segíthet minket, hanem leveheti a vállunkról a locsolás minden terhét.
Léteznek Bluetooth és WiFi kapcsolattal működő típusok is, amelyekkel hatótávon belülről, WiFi esetén pedig a világ bármely pontjáról vezérelhetjük az öntözőrendszert. A legtöbbször pedig még erre sem lesz szükség, hiszen egy minőségi rendszer kiválóan beprogramozható, beállítható előre is.
A kertet különböző zónákra oszthatja, így mindig a megfelelő mennyiségű víz juthat el az adott területre. A profi darabok ráadásul akár önmaguktól is képesek észlelni az időjárási körülmények változását és ehhez is igazítani a működésüket.