A kenyai Dandora szeméttelep az egyetlen legális lerakóhely Nairobiban, Kelet-Afrika legnagyobb polulációval rendelkező városában. A halál szeméttelepének nevezett Dandora mindössze 8 kilométerre fekszik a város üzleti központjától és csaknem összefolyik a város nyomornegyedeivel, ahol több százezer ember él. A kenyai főváros, Nairobi naponta keletkező 2500 tonna háztartási és egyéb szemetéből közel 600-700 tonna egyetlen helyre, (más adatok ennél jóval brutálisabb mennyiségről számolnak be, de nincs pontos adat) Dandorára kerül, miközben a maradék 2000 tonna a hatóságok által is ismerten létező 38 illegális szemétlerakó egyikére kerül. Persze emellett egyes környékeken csak úgy az utcára dobják a szemetet, ezzel is növelve az egészségügyi kockázatokat a városban.
A szemétlerakás a 30 hektáros területen nincs engedélyhez kötve vagy szabályozva, bármilyen jellegű szemetet bárki elhelyezhet itt, így nem csoda, hogy az elmúlt évek mindegyikében voltak jelentések a környéken élő lakosság egészségügyi helyzetére gyakorolt hatásairól. Az átlagos háztartási szemét mellett mérgező vegyszerek, ipari és mezőgazdasági hulladék éppúgy megtalálható a területen, mint a műanyag, fém vagy használt egészségügyi eszközök. A Dandora egykor egy nagy mélyedés volt, de mára már egy szemétből épült hegy lett belőle, amely súlyosan mérgezi a közelben kanyargó Nairobi folyót.
A szemétlerakó 1977-ben nyitott. Dandora időközben egy külön világgá alakult, ahol már 250 ezren élnek a guberálásból. A telep fölött az ég általában sötét a rendszeres szeméttelep-részek lángjaitól és azok füstjétől. Aztán ott vannak a guberálók, akik nap mint nap kapcsolatba kerülnek a termelődő mérges gázokkal, a kidobott mérgező anyagokkal. A szemét között keresgélők általában már a hajnali órákban elkezdenek kutatni a fémek, elektronikai alkatrészek, műanyagok és gumi után. Ezeket a kidobott dolgokat adják el, ezzel átlagosan naponta 2,5 dollárt keresnek.