A titokzatos Skellig Michael sziklasziget 12 kilométerre nyugatra található Írország partjaitól. A két Skellig-sziget (Little Skellig és Skellig Michael) közül ez a nagyobb, a területe nagyjából 17 hektár. A sziget legmagasabb pontja 289 méterre van a tengerszint felett. A különleges hangulatot árasztó sziget több száz éven át az ír keresztény szerzetesek fontos központja volt.
Az utóbbi hónapokban az új Star Wars film kapcsán sokszor került említésre az Atlanti-óceánból kiemelkedő páratlan szépségű sziklasziget, mivel itt forgatták a film néhány jelenetét. A szigeten hetekig folytak a felvételek és a természetvédők akkor ezzel kapcsolatban elmondták, hogy ez zavarhatja a szigeten élő különleges madárvilágot. Az ír Nemzeti Parkok és Vadvédelmi Szolgálat közlése szerint azonban (NPWS) alapos tudományos elemzése nyomán kapott engedélyt a stáb a Skellig Michael-szigeten való korlátozott idejű forgatásra. Az engedélyt szigorú feltételekkel adták ki. A forgatás alatt beavatkozási joggal bíró szakértők is tartózkodnak a szigeten, hogy bármikor leállíthassák a munkát, ha az veszélyeztetné az élőhelyet és a vadvilágot.
A szigeten álló kolostort a 6. században építették a szerzetesek, akik a kőkunyhókban, spártai körülmények között éltek és rendkívül egyszerű életmódot folytattak. Ivóvíznek esővizet gyűjtöttek, a sziget védettebb oldalán pedig zöldségeket és gyógynövényeket termesztettek. A Skellig Michael szigeten élő közösség soha nem volt nagy, valószínűleg 12 szerzetes és egy apát élt itt. A szerzetesek vájták a sziklába azt a 600 fokból álló kőlépcsőt, amely a kolostorhoz vezet fel. Az ismert, de nehezen megközelíthető kolostor 1996 óta az UNESCO Világörökség listáján szerepel. A turisták belépését korlátozzák, mert félő, hogy a növekvő számú látogató tönkretenné a sziget állapotát, különösen a szikla tetejére vezető kőlépcsőt.
A Skellig Michael szigetet a szerzetesek 13. században hagyták el és a szárazföldi Ballinskelligs kolostorba költöztek. Ennek oka egyrészt az lehetett, hogy a klímaváltozása hidegebb időjárást és több vihart eredményezett a szigeten, valamint az ír egyház szerkezetére vonatkozó reformok vezettek a sziget remete társadalmának végéhez. Az 1500-as évektől kezdve a sziget zarándokhellyé vált, de állandó lakossága nem volt. A 1826-ban két világítótornyot építettek. Az egyik, automatizált világítótorony most is üzemel. Skellig Michael a szomszédjával, a Little Skelliggel együtt természeti rezervátum. A szigeteken számos tengeri madár honos, köztük szulafélék, viharmadárfélék, sirályfélék és alkafélék.