Egy héten át napi 40 tonna szemetet szedtek össze egy indonéz sziget lakói

Naponta több mint 40 tonna szemetet gyűjtöttek össze egy héten át egy Dzsakartától északra fekvő indonéz szigetcsoport lakói. Kína után a 260 milliós Indonézia a világ második legnagyobb szeméttermelője évente mintegy 3,2 millió tonnával, amiből 1,29 millió tonna szennyezi az óceánokat.

Forrás: Wikimedia Commons/Rochelimit 

A takarítási művelet az Ezer-szigetek nevű korallokkal övezett térségre összpontosult, amely népszerű idegenforgalmi látványosság Indonéziában. Az indonéz környezetvédelmi tárca 264 szakemberrel és 13 hajóból álló rajjal segítette a lakosok erőfeszítéseit a tengerpartok megtisztítására. A korallzátonyok övezte szigetekre a szemét nagy része máshonnan érkezik, az óceáni áramlatok sodorják leginkább a partra.

Forrás: Jorge Láscar/flickr 
Forrás: Rich Horner 

Az indonéz szemétproblémára a minap ráirányította a figyelmet az a partra sodródott bálna, amelynek tetemében 115 műanyagpoharat és két strandpapucsot találtak. A tengeri szemétprobléma oly súlyos, hogy Celebesz szigetén a hatóságok tavaly rendkívüli szemétállapotot hirdettek, amikor Bali-szigetének egy közkedvelt partszakaszát elöntötte a szemét.

A több mint 17 ezer szigetből álló Indonézia kormánya eltökélte, hogy 2015-ig 70 százalékkal csökkenti a tengeri műanyagszemetet. Intézkedéseik között szerepel, hogy lebeszélik a kereskedőket a műanyagzacskók használatáról és felhívják a lakosság figyelmét arra, hogy a műanyag szemét közös ellenség.

Cikkajánló: Strandpapucsot és műanyag poharakat is találtak egy elpusztult bálna gyomrában


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!