Na Pali
A Na Pali Állami Park magába foglal egy 2499 hektáros földterületet a dombokkal, sziklákkal, hegyekkel barázdált Kaua’i sziget északnyugati oldalán, 26 kilométren terül el. Kauaʻi a legrégebbi lakott sziget, a 8 hawaii sziget közül. Vulkáni eredetű, az 1598 m magas Kawaikini vulkán hozta létre. A Na Pali partszakasz a Ke’e tengerparton kezdődik és egészen a Polihale Állalmi Parkig tart. Na Pali nemzeti park legnagyobb sziklái 1200 méter magasan emelkednek a Csendes-óceán fölé. A parkot a Kalalau völgy védelmére alapították. A part járművel megközelíthetetlen, de kajakkal és helikopterrel sok turista érkezik, akinek biztosan felejthetetlen élményben van részük.
Étretat
Étretat egy kis tengerparti falu, melyet sziklái tettek híressé,és látványos természetes boltívei. A kavicsos strandot tűként az égbe meredő, különleges alakzatokat öltő sziklák ölelik körbe. A boltívek közül kettőt a városból is látni lehet, a harmadikhoz apálykor kell végigsétálni a parton.
Látrabjarg
A 14 km hosszú és 440 m magas Látrabjarg egyike a három legnagyobb madársziklának Izlandon. Látrabjarg legkönnyebben megközelíthető, mivel egy út vezet fel a hegy oldalán. Látrabjarg az út végén található, jelezve egy kontinens végét, Európa legnyugatibb pontját.
Moher-sziklák
Moher-sziklái vagy Moher-sziklák Írország az egyik leglátogatottabb természeti csodája. A sziklafal Doolintól 8 km hosszan húzódik, legmagasabb pontja az O’Brien toronynál, 214 m magasan emelkedik a tenger fölé. Napos időben messzire el lehet látni, de a szeszélyes időjárás is tartogat csodákat: a pillanatok alatt leereszkedik a köd és pillanatok alatt elillan. A Moher-sziklák főként üledékes kőzetrétegekből, agyagpalából és homokkőből állnak. A sziklákon számos védett madár fészkel. Mintegy 29 madárfaj és ezek harmincezer egyede fészkel a meredek falakon. A legérdekesebb a lunda, de megtalálható itt a sirály több fajtája, sólyom, lumma, kárókatona, holló és a vöröscsőrű csóka is.
Bunda sziklák
A Bunda Cliffs vagy Bunda sziklák csupán töredékei az Ausztrália hosszú partszakaszán magasodó hatalmas tengeri mészkőszikláknak. A Bunda sziklák elnevezés az őslakosoktól ered, akik a Nullarbor parti sziklákat nevezték így. A Nullarbor síkság a legnagyobb összefüggő mészkő a világon. Területe meghaladja a 270 ezer négyzetkilométert, kelet-nyugat irányú kierjedése eléri az 1000 kilométert. A Nullarbor síkság a látványos Bunda sziklákkal végződik. A látványos szakadék 200 km hosszan húzódnak végig a Nagy Ausztrál Hurok mentén. Az egyedülálló Bunda sziklákat a világvége szikláiként szokták emlegetni.
Cabo Girao
Cabo Girao Madeira-sziget déli részén található, a sziklák az 570 métert is elérik. A teraszos mezőket a szikla alján csak csónakkal lehet megközelíteni. 2003-ban libegőt építettek ide, hogy a gazdálkodók elérhessék ezeket az alacsonyan fekvő termőföldeket.
Kalaupapa
A hawaii Molokai-szigeten található Kalaupapa egy falu a Guiness Rekordok Könyve szerint a világ legmagasabb tengeri szikláinak lábánál, melyek 1010 m-es magasságból nyúlnak bele a Csendes-óceánba. A meredek sziklákat az óceán veszi körbe, ezért Kalaupapa nagyon nehezen megközelíthető, autóval nem is lehet elérni, a látogatókat ösvényeken szállítják a településre. A falusiak mindennap gyalog teszik meg ezt az utat.
Beachy Head
A lélegzetelállító látványt nyújtó Beachy Head földnyelveket az angliai Sussex megye északi részén találjuk meg, Eastbourne városának közelében. A 162 méteres tengerszint feletti magasságot is elérő mészkő falak szinte vízszintesen tornyosulnak a hullámok felett. A lélegzetelállító látványt nyújtó hófehér, tengerbe nyúló szilák kb. 65-100 millió évvel ezelőtt jöttek létre. Az óceán évente az erózió következtében egy métert hódít el a sziklafalakból, így igen csak veszélyes a peremüket megközelíteni.