Dánia a világ legboldogabb országa az ENSZ hétfőn New York-ban bemutatott World Happiness Report 2013 című dokumentum adatai alapján.
Magyarország a 110. helyen van. A világ 156 országát a lakosság boldogsága alapján értékelő jelentés rangsorában Németország a 26. , Szlovákia a 46., Lengyelország az 51., míg Magyarország a 110. helyen áll.
A legboldogabb országok közé Dánián kívül további három észak-európai ország került: Norvégia, Svédország és Finnország. Rajtuk kívül az első tíz között található még Svájc, Hollandia, Kanada, Izland, Ausztrália és Ausztria. Magyarországot megelőzi többek között Mongólia, Kirgizisztán, Líbia, Nigéria és Vietnam is.
A képen: Norvégia
A képen: Svédország
A képen: Finnország
Az országok 1 és 10 között kaphattak pontokat, Dánia végeredménye 7,69 lett, a sereghajtó Ruanda átlaga 2,94. Magyarország 4,78 pontot kapott.
A képen: Ruanda
Ruanda
A New York-i Columbia Egyetem kutatói által készített jelentés, amely 2010-2012 közötti adatokat vett alapul – az egyes országok boldogságindexének megállapításakor többek között olyan változókat vesz figyelembe, mint a várható élettartam, a korrupció érzékelt jelenléte, a közbiztonság, az életút megválasztásának szabadsága, a szociális ellátórendszerek hatékonysága vagy a munkanélküliségi ráta.
A boldogság-felmérés ötlete Bhutántól származik még 1972-ből, és abból kiindulva, hogy a gazdagodás nem mindig jár együtt jobb közérzettel. Az Egyesült Nemzetek Szervezete 2011 júliusában szorgalmazta először, hogy tagállamai próbálják mérni lakosságuk közhangulatát.
A képen: Bhután
Bhután
Bhután
A Columbia Egyetem által készített és az ENSZ által múlt év tavaszán bemutatott első ilyen jelentés szerint – a mostanihoz hasonlóan – az északi országok, Dánia és Norvégia vezette a legboldogabb országok listáját, és Togo, Benin, valamint Sierra Leone voltak a sereghajtók. Magyarország a lista 96. helyén állt a tavalyi jelentésben, amelyet 2005 és 2011 közötti adatok alapján állítottak össze.
Sierra Leone
Sierra Leone
Forrás: MTI