Sokunk egyik rémálma, hogy egy eldugult lefolyó miatt esetleg elárasztjuk az otthonunkat. Egy esetleges lefolyódugulás nagy felfordulással és jelentős szennyeződéssel járhat. Ha nem is kerül víz alá a padlónk, akkor is bosszantó egy rosszul működő lefolyó. Sőt, az is elég, ha nem illeszkedik megfelelően a mosdókagylóba vagy a mosogatótálcába.
Számos kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat, ha nem csak a nagyobb szaniterekre fókuszálunk. Fordítsunk figyelmet a kisebb, de mégis jelentős kiegészítőkre, úgy mint a konyhai mosogató lefolyójára.
Hogyan tartsuk karban a mosogatót és a lefolyót?
Mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megelőzzük a lefolyó esetleges elzáródását. Igyekezzünk minden ételmaradékot eltávolítani a tányérokról és edényekről, mielőtt emosogatjuk őket. Ezt feltétlenül tegyük meg akkor is, ha csak a mosogatógépbe helyezés előtt öblítjük át az evőeszközöket.
Megelőző jelleggel időről időre önthetünk megfelelő lefolyótisztítót a nyílásba, és leöblíthetjük bő vízzel. Használjunk szűrőt a mosogatótálcában, amin fennakadnak az esetleges ételmaradékok. Ezzel megkímélhetjük magunkat a kellemetlenségektől.
Ha eldugul a lefolyó
Ha mégis azt tapasztaljuk, hogy mosogatáskor a víz nagyon lassan, vagy egyáltalán nem folyik le, valószínűleg dugulásunk van. A kereskedelmi forgalomban kapható lefolyótisztítókkal próbáljunk meg megszabadulni a csőben felgyűlt szennyeződéstől. Kövessük a leírásban szereplő utasításokat, amíg meg nem szűnik a probléma.
Ha házi módszerrel nem tudunk megszabadulni a dugulástól, hívjunk szakembert. Ne kezdjük el szétszerelni a vízvezeték csöveit, mert könnyen még nagyobb lehet a galiba.
Válasszunk minőségi lefolyórendszert
Nagyban megkönnyíthetjük a saját dolgunkat, ha magas minőségű lefolyórendszert választunk. Ezekben a lefolyókban nagyon praktikusan beépített szűrő található. Ráadásul nem csak a vízvezetéket érintő problémákat előzhetjük meg, ha jól választunk.
Az onlineMárkaboltok prémiumminőségű lefolyóival biztonságosabbá is válik a mosogatás. A nyílás és szűrő különböző részei egy szintben vannak, így nem akad be és sérül meg a pohár. Ráadásul ha ódzkodunk attól, hogy a szennyezett mosogatóvízben turkáljunk, távirányítással is működtethetjük a lefolyót.
A mosogatógép szűrőjére is figyeljünk oda
Az utóbbi évtizedekben előtérbe került a gépi mosogatás is. Érdemes a mosogatógépek esetében is odafigyelnünk a lefolyók és szűrők állapotára. Használjunk rendszeresen öblítőt, és a sót is haladéktalanul pótoljuk, ha a készülék jelzi, hogy elfogyott.
Ne tegyünk ételmaradékkal szennyezett tányérokat, edényeket a gép kosarába. Ellenőrizzük rendszeresen, hogy nem gyűlt-e fel szennyeződés a szűrőben. Ha a mosogatógépünk meghibásodott, ne kezdjük el otthon bütykölni. Hívjunk szakembert, így egyrészt megőrizzük a készülék garanciáját, másrészt biztosabb a siker.