Ezért olyan népszerűek évezredek óta a stratégiai társasjátékok!

Már az ősi civilizációk, mint az ókori egyiptomiak, a kínaiak vagy épp az indiaiak is játszottak velük. A stratégiai társasjátékoknak hosszú és gazdag történelmük van, amely több ezer évre nyúlik vissza. Vajon miért szeretjük őket annyira még ma is? Cikkünkben bemutatjuk a társasjátékok ezen típusának legnagyobb előnyeit!

Civilizációk születésének és bukásának tanúi

Szórakoztak, pénzt és birodalmakat nyertek és veszítettek rajtuk: a társasjátékok a kultúránk részei már az ősidők óta. Különösen a stratégiai játékok maradtak fenn hosszan, és örvendenek nagy népszerűségnek a mai napig. Ilyenek azok a stratégiai, külföldi társasjátékok is, melyek a SAS és KOS, a tárSASjátéKOS kínálatában is kaphatóak.

Az egyik legkorábbról ismert stratégiai játék a sakk, amelyet már az indiaiak is játszottak az ősi időkben, chaturanga néven. A kínaiak is rendelkeztek saját stratégiai játékokkal. Ilyen például a go is, amely közel négyezer éves múltra tekint vissza. A modern stratégiai társasjátékok pedig a 20. században váltak igazán népszerűvé. Ez az olyan, nagy hatású játékoknak köszönhető, mint a katonai alaphelyzetre építő Rizikó vagy az 1954-ben kitalált Diplomácia.

A stratégiai társasok előnyeiről

A stratégiai társasjátékokkal úgy szórakozhatunk, hogy közben számos képességünket is fejleszthetjük. Csak néhány példát említve:

 1. A gondolkodásmódunkat

A stratégiai társasjátékok gyakran olyan problémákat és kihívásokat tartalmaznak, amelyek megkövetelik a játékosoktól a kreatív és analitikus gondolkodást. Ezáltal serkentik az agyműködést, és fejlesztik a kognitív képességeinket is.

 2. A döntő- és tervezőképességünket 

A stratégiai játékokban a játékosoknak gyakran számos lehetőség közül kell választaniuk. Minden egyes döntésnek hosszú távú következményei lehetnek, amelyek meghozása révén a mindennapok döntéshozatala is könnyebbé válhat. Nem is beszélve arról, mekkora fejlődésen mehet keresztül tervezőkészségünk.

 3. A kommunikációs és együttműködési készségünket

Mivel ezek a társasok általában csapatmunkát igényelnek a cél eléréséhez, így lehetőséget nyerünk a kommunikációt, az együttműködést és a csapatmunkát érintő készségeink fejlesztésére is.

 4. Koncentráció és türelem

E játékokhoz figyelemre, kitartásra és türelemre is szükségünk lesz ahhoz, hogy végigjátsszuk őket. Ez segíthet a koncentráció és a kitartás fejlesztésében is.

 5. Stresszcsökkentés és szórakozás

Ami pedig talán a legfontosabb, hogy mindemellett kellemes időtöltésként is szolgálnak: segítenek ellazulni, kikapcsolódni egy hosszú nap után. Emellett társas kapcsolataink ilyen módon történő, játékos építése is hozzájárulhat az egészséges stressz-szint fenntartásához.

Társasjátékok a történelem szerelmeseinek

Azok számára, akik érdeklődnek a történelem iránt, számos olyan társasjáték létezik, amely kapcsolódik a múlt eseményeihez. Ezek kiváló lehetőséget nyújtanak arra, hogy a játékosok maguk is úgy átélhessék a történelmi folyamatokat, mintha ott lettek volna.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!