Az automata öntözőrendszer használata óriási segítséget jelent a mindennapokban. Ahelyett ugyanis, hogy végig kellene járni a területet, és kézzel kellene megöntözni a növényeinket, csak egy gombot kell megnyomni. Sőt van, amikor még erre sincs szükség, mert a rendszer az előre betáplált programok szerint működik.
A kérdés legfeljebb csak az, hogy milyen típusú öntözőrendszert érdemes használnunk? Ahhoz, hogy ezt el tudjuk dönteni előre tudnunk kell, hogy milyen típusú növényeket szeretnénk a kertünkbe ültetni. Sokszor előfordul, hogy a legjobb megoldást a csepegtető öntözőrendszer telepítése jelenti.
Mi jellemzi a csepegtető öntözőrendszert?
Ha még nem tudod, hogy honnan szerezd be hozzá a szükséges alkatrészeket, akkor nézz körül a Szomszedkert csepegtető rendszer menüpontjában. Itt többek között a csepegtető szalagokat, a csapokat, a csatlakozó idomokat és a különböző szerszámokat is megtalálod.
Ha pedig szívesen olvasnál még a témában, akkor ez a cikk most neked szól. Először is elmondjuk, hogy mik a csepegtető rendszer különlegességei, valamint az is, hogy milyen esetben érdemes telepíteni. Végül pedig azt is megtudhatod, hogy milyen alkatrészek beszerzéséről kell gondoskodnod, ha a telepítés mellett döntesz.
Mint, ahogy a nevében is benne van ez a típusú öntözőrendszer nem szórja a vizet az adott területre, hanem csepegteti. Ebből adódik a legalapvetőbb különbség, ami már ránézésre is szembetűnik. Ez pedig nem más, mint az, hogy a csepegtető rendszerben nem csöveken, hanem szalagon keresztül halad a víz.
Mikor érdemes a csepegtető mellett döntened?
Vannak növények, amik nem szeretik, ha felülről nagy intenzitással esik rájuk a víz. Többek között ilyen például a szamóca, az eper és tulajdonképpen szinte összes bogyós gyümölcs. Ugyanakkor ide sorolhatjuk a dinnyét és sok zöldséget is, például a paradicsomot, paprikát, káposztát, salátát.
Ezek a növények jobban szeretik, ha a víz kis intenzitással éri őket, és közvetlenül a gyökerükkel tudják felszívni. Emiatt nekik a vizet folyamatosan csepegtetve kell eljuttatni, amit csak a megfelelően kialakított csepegtető öntözőrendszerrel tudunk megvalósítani.
A csepegtető rendszer kialakítása akkor is jó megoldás, ha nem kertben, hanem az erkélyen vagy a teraszon termesztünk zöldségeket, gyümölcsöket. Ez esetben is csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő hosszúságú szalagot használjuk.
Milyen alkatrészek fognak kelleni a telepítéshez?
A telepítéshez a csepegtető szalagon kívül szükség van különböző formájú csatlakozókra és idomokra. Ezekkel az elemekkel tudjuk ugyanis egymáshoz rögzíteni az egymással párhuzamosan, illetve merőlegesen futó szalagokat.
Láthatod, hogy a csepegtető rendszer telepítése nem ördöngösség, ha tisztában néhány egyszerű, de fontos tudnivalóval. Például azzal, hogy milyen esetben érdemes a használata mellett letenni a voksodat, és hogy milyen alkatrészekkel tudod megvalósítani a telepítést.