Ahogy a mondás tartja: változtatni sosem késő. Lehet, hogy még nagyon fiatalnak érzed magad ahhoz, hogy ezen gondolkozz, de ha szeretnéd a nyugdíjas éveidet élvezetként és nem nyűgként megélni, akkor jobb, ha már most tudatosan úgy alakítod az életmódodat, hogy az hosszú távon kedvező hatásokkal járjon. Ebben a cikkben adunk neked néhány tippet, amivel Te is sokat tehetsz annak érdekében, hogy egészséges maradj és boldogan tölthesd majd el az öregkorodat, nem fájdalmak és betegségek közepette.
Jól egyél, hogy jól legyél
Manapság egyre több betegségről tudjuk biztosan, hogy visszavezethetők a helytelen étkezési szokásokra. A szív- és érrendszeri betegségek, az elhízás következtében kialakuló szövődmények vagy a rákos megbetegedések egy része is elkerülhető lenne, ha az emberek az egyszerű feldolgozott ételek helyett az egészségesebb élelmiszereket választanák. Ha Te azok táborát szeretnéd erősíteni, akik tudatosan óvják az étkezésen keresztül is az egészségüket, de nem tudod, hogyan kezdj neki, akkor érdemes apróbb lépésekkel kezdeni, és fokozatosan haladni. Válassz a nassolás helyett valami egészségesebb alternatívát: édességek helyett gyümölcsök, sós ropogtatnivalók helyett magvak, kevesebb cukor és fehér liszt fogyasztása.
Szeretnéd, ha a nyugdíjas évek nemcsak az egészséged szempontjából lennének bebiztosítva, hanem az anyagiak miatt sem kellene aggódnod? Köss online biztosítást, és kezdj el már holnaptól gondoskodni a jövődről!
Kezdj el mozogni!
Számtalan kutatás bizonyította már, hogy a testmozgás nagyban hozzájárul ahhoz, hogy hosszú ideig aktív maradhass. Nem probléma, ha még soha nem sportoltál, vagy nagyon hosszú kihagyáson vagy túl. Kezdj el keresgélni a sportok között, és találj magadnak egy olyat, ami örömet okoz, hogy biztosan hosszú távon ki tudj tartani mellette. Az pedig az egyéni habitusodtól függ, hogy ezt a csapatsportok vagy az egyéniek között fogod megtalálni.
Pihenj eleget!
Sok kutatás irányult már arra is, hogy milyen egészségügyi hatásai vannak az alvásnak. Az, aki rendszeresen keveset vagy rosszul alszik, számos olyan kockázattal néz szembe, ami megelőzhető lett volna, ha hagy időt a szervezetének a rendszeres pihenésre, regenerációra. A napi 7-8 óra alvás szükséges ahhoz, hogy elkerüld a szív- és érrendszeri megbetegedéseket, az idegrendszeri problémákat, de egyes esetekben a diabétesszel is összefüggésbe hozták a kialvatlanságot. De hogyan kell ezt jól csinálni?
A kutatások alapján az éjfél előtti alvás nagyon fontos a szervezetnek. Igyekezz tehát nem túl sokáig eltolni a lefekvés idejét. Az sem tesz jót a szervezetednek, ha elalvás előtt kütyük kijelzőjét vagy a TV képernyőjét nézed. Sokkal jobban jársz, ha egy hagyományos könyvet olvasol, vagy egy fárasztó nap után egy relaxációs gyakorlatot végzel, hogy a lefekvés előtti percek ne a mindennapokon való agyalással teljenek.