Hogyan segítsünk, ha a cicánk húgyúti megbetegedésben szenved?

Te is úgy kezeled a cicádat, mint egy családtagot? Ez természetes, hiszen kis kedvenceink teljesen belopják magukat a szívünkbe, s úgy is kezeljük őket, mint a szívünknek legkedvesebbek egyikét!

Éppen ezért érthető, ha rosszul érint bennünket, hogyha valamilyen betegséget állapítanak meg háziállatunknál. Nézzük, hogyan segíthetünk neki húgyúti megbetegedés esetén!

Miért alakul ki macskánk esetében ez a probléma?

Erre nem mindig tudjuk megadni a megfelelő választ! A húgyúti problémákra való speciális, a Petissimo kínálatában elérhető gyógytápok segítenek kordában tartani a problémát. 

Ugyanakkor, ha azt látjuk, hogy a cica csepegteti a vizeletet, miközben rendesen üríteni nem tud, illetve próbálkozik, de nincsen eredmény, akár annak ellenére sem, hogy a mosakodás rítusát ugyanúgy megőrzi, mint addig, akkor a cicának húgyúti problémája van. Abban az esetben pedig, ha az ürített vizelet zavaros vagy véres, szinte biztosra is vehetjük, hogy baj van!

Nagyon fontos, hogy megértsük, a cica ilyenkor beteg! Legtöbbször ez fertőzésmentes, úgynevezett steril gyulladásként lép fel, amely később fertőződik valamely kórokozó baktériummal. A leggyakoribb ok az érzelmi, lelki megpróbáltatás, mint például költözés, új családtag, lakásfelújítás vagy valamilyen probléma, ami az alomtálcát illeti, például nem jut minden macskánk számára egy saját!

Jellemző, hogy ettől a problémától kevésbé gyötrődnek azok a cicák, akik kijárhatnak a szabadba.

Ritkábban fordul elő, de akár húgyhólyagkövesség is okozhatja a fenti tüneteket, ami gyakorlatilag maximális mértékben veszélyezteti cicánk életét, ezért fontos, hogy szakértő tanácsáért folyamodjunk.

Hogyan segíthet az állatorvos?

Abban az esetben, ha a fenti tünetek bármelyikét észleljük, haladéktalanul forduljunk állatorvoshoz, aki tud segíteni! A kezelés elsősorban a tüneteket érinti, illetve lehetőség van arra is, hogy cicánknak altatás mellett segítsenek megszabadulni a káros anyagoktól! 

Ugyan ez a megoldás lehet, hogy a gazdi számára is elrettentően hangzik, nagyon fontos, hogy elfogadjuk, hogy magától nem fog varázsütésre megszűnni a probléma!

Fájdalomcsillapításra és hozzáértő gyógyításra, illetve már azt megelőzően a betegség diagnosztizálására feltétlenül szükség van és állatorvosi kompetenciának számít, hiszen többek között szakértő vizsgálatot, ultrahangot, illetve a vizelet, valamint a vérkép elemzését is jelenti egyszersmind!

Hogyan segíthet a gazdi?

Mivel elsősorban olyan betegségről van szó, amely a negatív behatások, azaz a stresszes helyzetek következménye, ezért sok szeretgetéssel, türelemmel, továbbá a nyugodt körülmények biztosításával sokat tehetünk kis kedvencünkért! Éppen ezért a fenti kiváltó okokat, illetve azok hatását csökkenthetjük a cicánkra nézve!

Nagyon fontos, hogy a macskák számára kifejlesztett speciális gyógytápok választásával a további problémák akár teljesen elkerülhetővé válhatnak!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!