Így érdemes mosógépet tisztítani, hogy szagmentes legyen!

A mosógépek tisztítása elengedhetetlen annak érdekében, hogy a készülék sokáig jól működjön. Persze nem mindegy, hogyan, mikor, milyen időközönként és mivel tesszük meg mindezt. Ebben a cikkben eláruljuk, hogy mire lesz szükség a tisztításhoz és a karbantartáshoz, hogy a berendezés sokáig használható legyen. 

Érdemes megfogadni a tanácsokat, ha nem akarunk havi rendszerességgel szerelőt hívni.

A mosógépek tisztításának folyamata

Az onlineMárkaboltok elöltöltős mosógépeit könnyen és egyszerűen lehet tisztítani, viszont ne feledjük, hogy nemcsak belül, hanem bizony kívül is szükség van erre. Ezt legalább havonta egyszer szükséges megtenni annak érdekében, hogy a készülék folyamatosan üzemképes legyen. 

Először mindenképpen a burkolatot és a kezelőfelületet érdemes fényessé tenni. Ezt sima vízzel, esetleg egy nedves kendővel oldhatjuk meg legkönnyebben. Az ide lerakódó szennyeződés és por könnyen megakadályozhatja a gombok működését. Az elöltöltős mosógépeknél a dob előtti ajtót alaposan töröljük ki, ez megakadályozza, hogy a lerakódás nehezítse a mosás folyamatát. Emellett az eszköz így folyamatosan higiénikus lesz, ami azért elég fontos szempont. 

Tartsuk karban a mosószer és az öblítőadagolót is!

Az emberek nagy részére sajnos jellemző, hogy túlzottan sok mosószert és öblítőt használ el egy-egy mosás során. Ez amellett, hogy hatalmas pazarlás, igen durva lerakódást okoz a gépben, amik eltávolítása hatalmas kihívás, sokszor már lehetetlen is. Tehát, ha nem tesszük rendbe minden egyes mosás után ezt a tartályt, akkor legalább havonta egyszer végezzük el a tisztítását, hogy a ruhák folyamatosan frissek és tiszták legyenek. 

Akadnak mosógépek, amiknél az adagolótartályban a gyártó egy szivattyúegységet helyezett el. Ezt sosem szabad a gépen belül tisztítani, de vízbe meríteni se. A tisztítás előtt tehát mindenképpen vegyük ki a helyéről, így kisebb a kockázata annak, hogy valami gondot okozunk a berendezésben. 

Hogyan csökkenthető a szagképződés?

Mindig nagy kérdés, hogyan csökkenthető hatékonyan a szagképződés. Ebben nagy szerepet játszik, ha az adagolófiók nemcsak a takarítás után marad nyitva, hogy száradjon, hanem minden egyes futott program után. Ugyanez elmondható az ajtóról is, aminél szintén jó, ha minden alkalommal nyitva marad. Ezzel megakadályozhatjuk, hogy a berendezésben kellemetlen szag képződjön, ami aztán a ruhákra is hatással lenne. 

Fontos szempont még a tömítőgallér és az ajtógumi tisztán tartása. Itt olyan szennyeződések rakódhatnak le, amelyek igen büdösek lehetnek egy idő után. Minden mosás után érdemes tehát megnézni az ajtón található gumit, hogy nem rejt-e magában valamilyen apró tárgyat vagy lerakódást. Ezeket távolítsuk el, így kisebb az esélye a meghibásodásnak és a szagok terjedésének. 

Mindezek azonban egyáltalán nem jelentenek semmit, ha havi szinten ki nem törölgetjük a dobot, a belső és külső részeket. Egy minőségi gép évekig jó szolgálatot tehet, de csak akkor, ha ügyelünk annak állapotára.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!