Sokat lehet gondolkodni olyan kérdéseken, hogy hogyan tehetjük szebbé a környezetünket, udvarunkat. Ebbe a kategóriába esik az is, hogy az épületek, amik helyet kapnak a kerítésen belül, miképpen illeszkednek a környezetükbe.
Például a tökéletes lemezgarázs ismérve amellett, hogy megfelelően kielégíti az igényeinket, még a kert atmoszféráját sem töri meg. A MobilGarázsBolt.hu csapata erre is kifejezetten nagy hangsúlyt fektet, mert elképesztő látványvilággal ajándékozza meg az ügyfeleit.
Na, de lépjünk túl ezen a kérdésen, és beszéljünk arról, hogy mire lehet számítani, ha már a megrendelésen túl vagyunk. Ez a cikk azt fogja megmutatni, hogy ideális esetben hogyan foglalja el a helyét az udvarunkon ez az építmény.
Hogyan történik a szállítás egy ilyen helyzetben?
Sokan először arra gondolnak, hogy egy hatalmas autó házhoz hozza a kész épületet, amit egy daru a helyére illeszt. Persze erre is van példa, de az sokkal gyakoribb és életszerűbb, hogy egy 3,5 tonnás teherautó áll a kapu előtt, amin az előre gyártott elemek várják a lepakolást.
Egy ilyen jármű sem kicsi, mert nagyjából 8 méter hosszú és akár 4,4 méter magas is lehet a 2,6 méter szélesség mellett. Ennek megfelelően arra is gondolni kell, hogy van-e valamilyen méretkorlátozás, ami akadályt gördíthet a szállítás során.
Az pedig kiemelten fontos, hogy gondoskodjunk arról, hogy a teherautó a lehető legközelebb parkolhasson a betonalaphoz. Ez ideális esetben azt jelenti, hogy maximum 20-25 méter legyen ez a távolság, így sokkal gördülékenyebb lehet a lepakolás.
A telepítés legfontosabb paraméterei
A kivitelezés szempontjából lényeges momentum, hogy elsősorban nem rakodók érkeznek a helyszínre, hanem olyan szakemberek, akik a szerelésre szerződtek. Ezért is olyan fontos, hogy közel álljon meg az autó.
Olyan eset is könnyen előfordulhat, hogy a megrendelő segítségére is szükség van, főleg olyan helyzetekben, amikor a terepviszonyok nem ideálisak, vagy nagyon erős a légmozgás. Ilyenkor ugyanis a nagyobb elemekbe belekaphat a szél, ami nagymértékben megnehezíti a munkálatokat.
Ez természetesen nem mindennapos eset, de fel kell készülni erre is, ami annyit takar, hogy legyen a helyszínen legalább 2 olyan barát, aki megfelelő fizikummal és munkás kesztyűvel rendelkezésre állhat. Ezzel az elemek behordása gördülékenyebb és biztonságosabb is.
Amikor végül összeáll a lemezgarázs
A biztonságos munkaterület e tekintetben is fontos, hiszen nagy elemekről és nem 20 dekás súlyokról van szó. Ennek megfelelően az akadálymentes és szabad terület biztosítása elengedhetetlen.
A kész épület meghálálja ezt a sok energiát, de nagyon lényeges, hogy a lemezeket borító védőfóliát eltávolítsuk. Ennek pedig vannak íratlan szabályai, miszerint a nyári időszakban a lehető leggyorsabban meg kell ezt tenni, hogy ne “süljön” rá a fémre a ragasztó.
Télen pedig arra kell ügyelni, hogy a hideg miatt sokkal nehezebb ezt megtenni, ezért kerüljük a fagyos időben történő eltávolítást. Ezek után már csak élvezni kell a lemezgarázs használatát.