Fan Ho, az ismert és elismert kínai fotós az 50-es és 60-as években sok időt szentelt annak, hogy megörökítse a Hongkong (Hong Kong) utcáin zajló életet, az ott élő emberek mindennapjait. Fan Ho 1949-ben költözött Sanghaiból Hongkongba és az első pillanattól kezdve fontosnak tartotta, hogy dokumentálja a hétköznapi pillanatokat. Munkája nyomán rengeteg különleges hangulatú fekete-fehér kép készült Kína különleges igazgatású területéről. Fotói a Hongkongi memoár nevet viselő könyveben jelentek meg. A könyv összekapcsolja a múltat és a jelent, a mai látványosságokat az ötvenes évekbeli Hongkong hangulatával.
Hongkong a Kínai Népköztársaság különleges igazgatású területe, egy 263 szigetből álló városállam, melyet a Dél-kínai-tenger határol. A köznyelvben gyakran egyszerű városként értelmezik. Hongkongnak a kínaitól eltérő, saját jogrendszere, pénzneme és bevándorlási törvénye van, továbbá saját közúti forgalmi szabályai; továbbra is a bal oldalon vezetnek. Csak a honvédelmi és diplomáciai ügyekben kötődik szorosan a Kínához. Területe Budapest kétszeresét teszi ki, míg lakossága Magyarország népességének körülbelül kétharmada. Ez a Föld egyik legsűrűbben lakott területe.
Hongkong az első ópiumháború után a Brit Birodalom fennhatósága alá került. A második világháborúban a japánok szállták meg, majd a háború után ismét a Brit Birodalom részét képezte. 1997-ben csatolták vissza Kínához. A gyarmati időszak jelentősen befolyásolta Hongkong kultúráját, melyről gyakran mondják, hogy benne „találkozik Kelet és Nyugat”.