Az autónkba kerülő kiegészítők éppen olyan fontosak, mint a jármű maga.
Hogy járműve a legkiválóbb állapotban működjön, elengedhetetlen bizonyos alkatrészek beszerzése. Ide tartoznak a gumiabroncsok, a motor, a belső és külső tartozékok, a jármű karosszériája és egyéb mechanikus alkatrészek, amelyek a jármű megfelelő működéséhez szükségesek.
A belső tartozékok segíthetnek bizonyos alkatrészeket megvédeni az autóban, emellett kényelmesebbé is teszik az utazást – hangsúlyozzák a szakértők.
Ide tartoznak például a műszerfalhuzatok, az üléshuzatok, a tükrök, a váltógombok, a kormányburkolatok, az üzemanyag-fogyasztásmérők, az ablakok színezése, a sztereó rendszer, a DVD-lejátszók, a padlószőnyegek és még a légfrissítők is. Az üléshuzatok bármelyik üzletben vagy autóboltban megvásárolhatók, és különböző anyagokból, így többek közt bőrből vagy báránybőrből készültek.
A padlószőnyegek kulcsfontosságúak autója esztétikai értékének növelésében. Az autószőnyegnek sokat kell bírnia, ráadásul nem csak a be- és kiszállás közben, hanem a vezetés közbeni sodródás miatt is amortizálódik. A porban és szennyeződésben lévő csiszolószemcsék károsítják a nejlonszálakat, amelyek így gyorsabban kopnak el. A igazán jó minőségű padlószőnyeg azonban megőrzi autója megjelenését és viszonteladói értékét is.
A külső autótartozékok közt szerepelhetnek légterelők, sporttükrök, lámpaburkolatok, napfénytető, ablaktörlő lapátok és még sok más. Hogy milyen külső tartozékokat használ a járművéhez, az Ön személyes preferenciáitól függ.
A megfelelő felnikészlet például karakteressé teheti az autót, kiválasztásához azonban számos tényezőt kell figyelembe venni. Ezek közé tartozik a felnik elsődleges rendeltetése, mérete, anyaga és gyártási módja, és azt is mérlegelnünk kell, hogy mennyit vagyunk hajlandóak költeni rá. A felni mérete a teljesítményre és a stílusra egyaránt kihatással van: a nagyobb kerék általában jobban reagál, nagyobb tapadást biztosít, és a megjenése is szebb. A nagy felniken lévő abroncsok azonban gyorsabban kopnak és hajlamosabbak a repedésre.
Mire valók a tolatóradarok, és hogyan segítik a parkolást?
Bár a tolatóradarok bizonyos jellemzői eltérnek egymástól, mindegyiket egyetlen kulcsfontosságú céllal tervezték: az ütközések kockázatának csökkentése, a tulajdon és legfőképpen az emberi élet védelme.
A feladatukat úgy végzik, hogy folyamatosan mérik a távolságot a jármű és a legközelebbi álló vagy mozgó akadály között. Amikor a rendszer úgy ítéli meg, hogy egy tárgy túl közel került, vizuális és hangriasztásokat használ, hogy figyelmeztesse a vezetőt, így elegendő időt adva neki, hogy reagáljon a veszélyre. Egyes termékek még a fékrendszert is aktiválják a maximális biztonság érdekében.
A tolatóradar igazán praktikus fejlesztés, ám sajnos előfordulhat, hogy elromlik, ok nélkül sípol, vagy akár még is ki is kapcsol. Ez vezetés közben mindkét esetben elég bosszantó lehet. Ha a tolatóradar nem működik, először ellenőrizze, hogy a főegység tápvezetéke csatlakoztatva van-e és van-e áram, majd azt is, hogy a vezeték nem lazult-e ki.
Ha megállapítást nyer, hogy a probléma a tolatóradarban van, akkor az első megfontolandó lehetőség az, hogy a hangjelző elromlott. Ekkor a megoldás egy új radar vásárlása és telepítése. Gondolja át azt is, hogy az autóját nem szerelték-e a közelmúltban? Ha igen, előfordulhat, hogy a tolatóradar áramköre megsérült a folyamat során.