Nem csupán a tapasztalat, a papír is fontos!

Az üzleti élet majdnem minden területére igaz, hogy bár sokszor a tapasztalat sokkal többet nyom a latba és többet segít, mint az iskolapadban megszerzett tudás, azért akadnak olyan helyzetek, amikor ez picit felcserélődik.

Ilyen eset többek között a projektmenedzserek helyzete, akik a több évnyi tapasztalatot utólag támogathatják meg egy igen fontos papírral. Mai cikkünkben annak járunk utána, hogyan és miként szerezhető meg ez a bizonyos okirat, és mit kell tenni érte.

Nemzetközi elismerés

A projektmenedzsment területén a nemzetközi Project Management Institute az, amely világszerte elismert szervezet, így ha gyakorló projektmenedzserként letesszük a vizsgát, akkor értékes nemzetközi elismerést szerezhetünk a tudásunkról. Ebben nyújt segítséget a Szinergia Kft. PMP vizsgafelkészítő programja.

Miért éri meg a befektetett energiát? Többek között azért, mert a világszerte elismert oklevél fogja igazolni a tapasztalatunkat, és kiváló belépőt jelent magasabb szintű projektek vezetésre, ami természetesen fizetésemeléssel is együtt jár.

Persze nem adják mindezt olyan könnyen, hiszen már a bemeneti követelmény is fix: középfokú végzettség és öt év projektvezetői tapasztalat, vagy felsőfokú végzettség és három év projektvezetői tapasztalat a beugró.

Fontos azonban, hogy hiába a gyakorlati tudás, megfelelő felkészülés nélkül nem sok eséllyel indulunk a vizsgán.

Ahhoz, hogy sikeresen vegyük az akadályt

Elengedhetetlenül fontos, hogy megismerjük a vizsga rendszerét, hogy átrágjuk magunkat azon a tíz kiadványon, amely sikeresen felkészít a vizsgára, illetve a megfelelő kurzus elvégzése is erősen tanácsos, hogy ráérezzünk a szemléletre, a logikára.

A vizsga 180 feleletválasztós kérdésből áll, ahol egy helyes választ kell kiválasztani, ami már csak azért sem annyira egyszerű, mert sok a hasonló válasz, és akadnak olyan helyzetgyakorlatok, amelyekkel ugyan már találkoztunk a munkánk során, mégsem biztos, hogy a megfelelő megoldáshoz folyamodtunk.

A Project Management Body of Knowledge könyve lesz az alap, amely ugyan rendszeres időközönként frissül, mégsem jelenti azt, hogy a korábbi kiadványok elévültek volna, így érdemes a teljes anyaggal tisztában lenni. Ezt a könyvet akár már a felkészülés előtt is áttanulmányozhatjuk, így amikor a vizsgafelkészítő 35 órás képzésnek nekiállunk, már nagyon sok mindennel képben leszünk. 

Mi történik a vizsga után?

Fontosnak tartjuk kihangsúlyozni, hogy a sikeres vizsgával nem ér véget a feladat, már ha szeretnénk minél sikeresebbek lenni a projektmenedzsment területén. A megszerzett elismerést ugyanis tréningekkel úgymond életben kell tartani. Ez már könnyebb része lesz a folyamatnak, amelyet minden olyan embernek végig kell járnia, aki sikeres projektvezető szeretne lenni.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!