Közép- és Dél-Amerika dzsungeleinek mélyén él a világ legnagyobb hangyája a Paraponera clavata, melynek csípése rendkívül fájdalmas. Kevesen gondolnák, hogy a méregmiriggyel kapcsolt fullánkosok versenyét ez a 2-3 cm-es hangyafaj, a 24 órás hangya (Paraponera clavata) nyerné, olyan termetes versenytársak mellett mint az 5 cm-es japán lódarazsak (Vespa mandarinia japonica) vagy a 6-7 cm-es testhosszt és 11 cm-es szárnyfesztávolságot is elérő trópusi elterjedésű pókölő hősdarazsak. Egyetlen fullánkos hártyásszárnyú szúrása sem eredendően halálos az emberi szervezetre de allergiás reakció fellépése vagy túl sok szúrás elszenvedése már komoly veszélyt jelenthet.
Justin Orvel Schmidt amerikai entomológus az 1980-as években szokatlan módszerrel hasonlította össze a fullánkos hártyásszárnyúak fegyverarzenálját: rengeteg különböző fajjal megszúratta magát, és egy általa alkotott skálán értékelte, mennyire fájdalmas az adott faj szúrása, illetve mennyire tartós az okozott fájdalomérzet. Schmidt indexe szerint a 24 órás hangya szúrása a legrosszabb valamennyi fullánkos hártyásszárnyú közt. Összehasonlításként, az Európában legveszélyesebbnek tartott lódarázs mindössze 2-es értéket kapott. A hangya neve is szúrására utal: a nagyon intenzív fájdalomérzet legalább 1 napon át kitart, és átmeneti bénulást is okoz.
A 24 órás hangyák Közép- és Dél-Amerika esőerdeiben élnek. Fészkeiket a fák lombkoronaszintjébe építik. Nagy méretük ellenére nagyon aktív és energikus vadászok; más ízeltlábúakat, kisebb gerinceseket zsákmányolnak, illetve nektárt is gyűjtenek. Fullánkjuk a vadászatban és a védekezés során egyaránt hatásos fegyver: a méregmirigy idegbénító és szövetkárosító vegyületeket tartalmaz, melyből az egy szúráskor befecskendezett mennyiség rovarok és kisebb gerincesek számára halálos adag. Azt gondolnánk, a helyi emberek igyekeznek elkerülni a találkozást ezekkel a hangyákkal, azonban a Satere-Mawe indiánok esetében épp fordított a helyzet. A törzs férfivá avatási rítusán a jelölteknek 10 percen át kell 24 órás hangyákkal teli „kesztyűket” viselniük, majd a teljes rítust összesen 20-szor elviselniük, azért, hogy férfivá, harcossá válhassanak.