DNS-vizsgálatokkal sem tudták meghatározni tudósok, hogy kutya vagy farkas-e az a 18 ezer éves, tökéletesen megőrződött kölyöktetem, amelyre 2018 nyarán bukkantak a szibériai Jakutföldön. Azt bizonyosan megállapították, hogy a kölyök kan, és tejfogai alapján alig kéthónapos lehetett, amikor elpusztult.
Az örökké fagyott talaj az Ingyigirka folyó közelében tökéletesen megőrizte a tetemet, még a kicsiny állat bajuszát és szempilláit is. A kölyökállat halálának okát sem tudták még megállapítani a tudósok, de a tetem helyzetéből arra következtetnek, hogy nem valami váratlan esemény okozta – adta hírül a The Siberian Times.
Amazingly preserved puppy with whiskers, eyelashes, hair and velvety nose intact puzzle scientists. DNA tests on the…
Közzétette: The Siberian Times – 2019. november 25., hétfő
Az első DNS-szekvenálást a svédországi Paleogenetikai Központban végzeték, és eredménye meglepte a kutatókat, mivel nem tudták meghatározni, hogy a kicsiny állat kutya vagy farkas volt. Love Dalén professzor szerint általában ez már az első DNS-tesztekből ki szokott derülni. “A központnak van Európa legnagyobb génbankja a világ összes kutyaféléjéből, de ebben az esetben nem tudtuk azonosítani az állatot az első vizsgálattal” – magyarázta.
A tudósok feltételezése szerint a kölyök vagy farkas, vagy kutya, de lehet egy korai kutya, azaz átmenet a farkas és a kutya között. A kölyök a Dogor nevet kapta, amely jakut nyelven barátot jelent, angolul azonban akár azt a kérdést is rejtheti, hogy kutya vagy..(dog or) mi ez az állat.