Rövid utazás, kicsi bőrönd

Nincs olyan rövid utazás, amelyre ne lehetne egy kisebb bőröndöt megpakolni. Jogos a felvetés, hogy egy hosszú hétvégére minek egyáltalán bőrönd, miért nem elég egy utazótáska? Leginkább ízlés kérdése, ki hogyan szeret pakolni. Míg a bőrönd belsejében a rendszerezőknek köszönhetően aránylag gyűrődésmentesen tudunk pakolni, úgy az utazótáskáknak, hátizsákoknak is meglehet az előnye, különösen, ha csak néhány napos útra indulunk. Nézzük mivel érdemes nekivágni egy rövidebb utazásnak!

Kabinbőrönd – nincs többé elveszett poggyász!

A kabinbőröndöt, vagyis az utastérbe felvihető kisebb bőröndöt, azért szeretjük talán a legjobban, mert mindig szem előtt van és a leszállás után sem kell feleslegesen várakoznunk, amíg kipakolják a csomagokat.

Egyedül a légitársaságok szabványaira és méreteire kell nagyon ügyelnünk, ugyanis jelentős különbségeket tapasztalhatunk, különösen a fapados járatok esetében. Egy szempillantás alatt, a kedvezményesen vásárolt repülőjegy dupláját is elkölthetjük, ha utólag kell feladni a bőröndöt, mert nem felel meg az előírt méretnek.

Ha viszont rendszeresen utazunk rövidebb üzleti útra vagy akár hosszú hétvégék, a kabinbőrönd hűséges társunk lehet. Anyagát tekintve a gyártók igyekeznek tartós, de ugyanakkor könnyű bőröndöket gyártani, hogy az utastérben is könnyen emelhető legyen.

A feladott poggyászunk kísérője is lehet. Ilyenkor érdemes a dokumentumokat (az igazolványokat, útlevelet semmi esetre sem), laptopot, töltőt vagy gyógyszereket is ebbe a táskába csomagolni, hogy kéznél legyen, ha szükség van rá az utazás alatt.

Bőrönd és hátizsák – izgalmas párosítás

Kabinbőrönd helyett alternatív kiegészítője lehet a feladott kisebb bőröndünknek egy sok zsebes hátizsák is. Könnyű és praktikus, és még a városnézés során is használhatjuk. Elfér benne az összes fontos kiegészítő, amire szükségünk lehet: laptop, töltők, esetleg egy pulóver, hogy ne fázzunk utazás közben. Egy összecsukható esernyő és a váltócipő, kulacs is kényelmesen elfér benne. Vannak már olyan változatok, amelyek lopásgátló cipzárral is rendelkeznek, így akkor sem férhetnek hozzá illetéktelenek, ha épp a hátunkon viseljük. Az utazásra szánt darabok pedig olyan keresztpánttal is rendelkeznek, amellyel könnyen rögzíthetjük a bőrönd húzószerkezetére, így a két táskát egyszerre tudjuk gurítani. Sokkal kényelmesebb így közlekedni a reptéren vagy a pályaudvaron, de még akár a hotel lobbyjában is.

Utazótáska

A henger formájú utazótáska története még a matrózokig nyúlik vissza, akik egy vászonzsákba tekerték bele holmijukat és egy zsineggel kötötték össze. Később egy pánttal is kiegészítették, amit akár vállon, akár magunkon féloldalasan átvetve vagy akár kézben is tudtak cipelni. Ez a forma már nagyban hasonlít a mai sporttáskák és utazótáskák stílusához. Ha rövid útra indulunk, kézenfekvő lehet egy amolyan „mindent bele” táska, amibe szó szerint csak belehajigáljuk a legszükségesebbeket. Hátránya egyben az előnye is, hiszen merevített, tartás nélküli anyag nem védi meg a beltartalmat, ha véletlenül a csomagkupac aljára kerülne. Ugyanakkor praktikus, hiszen pont rugalmas tulajdonságának köszönhetően könnyebben be tudjuk passzintani olyan helyekre is a csomagtartóban, ahova már egy bőröndöt aligha tudnánk betenni.

Puha vagy keményfedeles bőröndöt válasszunk?

Mióta a műanyag megjelent a bőrönd designban, átformálódtak a bőröndválasztási preferenciáink. A keményfedeles bőröndök a legstrapabíróbbak, nem kell attól tartanunk, hogy a bőrönd tartalma egykönnyen megsérülne. Viszont pont ugyanennyire rugalmatlanok is, így, ha kicsivel is több ruhát pakolnánk be, biztosan nagyobb erőfeszítésre lesz szükség a becipzárazásához. A puhafedeles bőröndök ellenben adnak némi rugalmasságot ezen a téren, plusz a legtöbb rendelkezik külső, úgynevezett bővítő cipzárral, így legalább 3-4 cmmel több helyünk van a pakolásra. Ha több típusú bőrönddel utazunk, érdemes arra figyelni, hogy a keményfedelesek kerüljenek alulra, felülre pedig az egyre puhább anyagból készült bőröndöket és táskákat rakjuk.

2 vagy 4 keréken?

Nem az a kérdés, hogy biciklivel vagy autóval utazunk. Hanem hogy hány kereke van az utazótáskának, bőröndnek? Míg az utazótáskáknál jellemző lehet a 2 kerék, addig a bőröndök esetében mára a 4 kerék maradt a jellemző. Ennek leginkább praktikus okai vannak. A tapasztalat azt mutatta, hogy a 4 kerékkel rendelkező bőröndök sokkal stabilabbak használat közben és könnyebb velük közlekedni. Ezt csak tetézte az úgynevezett bolygókerék megjelenése, amely 360 fokban képes forogni, így az irányváltás is könnyedén kivitelezhető bármekkora méretű vagy súlyú bőrönddel. Az utazótáskák esetében a 2 kerék is bőven elegendő. Mivel esetükben semmilyen merevítésről nem beszélhetünk, így a 4 kerékkel csak bajlódnánk. A plusz kerekek viszont kissé megkönnyítik a cipekedést, amíg eljutunk a célállomásig.


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!