Socotra egy négy szigetből álló apró szigetcsoport az Indiai-óceánon, 250 kilométerre Jementől. Socotra már kétezer éve lakott terület. Több mint 50.000 ember él a szigetcsoport fő szigetén. A halászat, az állattenyésztés és a földművelés az őslakosok elsődleges foglalkozása. A szigetcsoport legnagyobb tagját szintén Socotrának hívják, ez a sziget számos furcsábbnál furcsább növény otthona, melyek sehol máshol a Földön nem nőnek. Csak úgy mint a Galápagos szigetek, ez a sziget is hemzseg ritka növényekben, 825 ritka faj él itt, melyek több mint harmada endemikus, vagyis csak egy bizonyos élőhelyen élő faj.
Különleges fajú növények miatt különleges fajú állatok élnek a szigeten. A hüllő fajok és a szárazföldi csiga fajok 95%-a sehol máshol a világon nem fordul elő. Az óceán élővilága is rendkívül változatos a sziget közelében, 253 zátony-építő korall faj, 730 féle part menti hal, valamint 300 különböző fajtájú rák, homár és garnéla népesíti be a sziget vízivilágát. Socotra már 250 millió éve létező szigetcsoport, már azóta a különböző madarak, növények és állatok melegágya. A földrészektől való elszigeteltsége miatt a sziget növény-és állatvilága sohasem terjedt át a szárazföldekre.
Socotra egyik legszembetűnőbb növénye a sárkány vére fa, ami egy rendkívül furcsa kinézetű, esernyő alakú fa. Vörös nedvéről a régen itt élő őslakosok úgy hitték, hogy a sárkány vére. Gyógyszerként és festékként használták, a fából kinyert nedvet ma is festéshez és lakkozáshoz használják. A sziget másik különleges növénye az aloe, melyet gyógyászati és kozmetikai célokra használnak. További endemikus növények közé tartozik a Dorstenia gigas, Moraceae, a Dendrosicyos socotranus nevű uborkafa, a ritka Socotran gránátalma (Punica protopunica), az Aloe perryi és a Boswellia socotrana.