Vízálló vagy vízáteresztő napvitorlát érdemes választani?

A napvitorla egyre nagyobb divat, hiszen számos előnye van a többi kerti árnyékolóval szemben. Legfőbb pozitívuma, hogy nagyon mutatós, könnyen kezelhető és a felhelyezése is egyszerű. Aki most gondolkodik azon, hogy milyen napvitorlát válasszon a terasz, a kert árnyékolására, annak hoztunk egy rövid útmutatót a lehetőségekről.

A vízáteresztő napvitorla

Alapvetően a napvitorlákat két nagy csoportba lehet osztani: vannak vízálló és vízáteresztő napvitorlák. Bár kissé hihetetlenül hangzik, ez utóbbiak a kelendőbbek, ezt bizonyítja az is, hogy a HDPE anyagból készült, háromszög alakú, grafitszürke színű vízáteresztő árnyékoló a Napvitorla webshop legnépszerűbb terméke.

Miért érdemes ezt a típust választani? Nos, erre több magyarázat is létezik. A legfőbb érv a vízáteresztő napvitorla mellett, hogy nagyon könnyen kezelhető, és nem feltétlenül kell oldalirányban kifeszíteni, állhat egyenesen is.

A HDPE anyag apró hézagos szövésű, így a szélnek is ellenáll. Ha esőben is kint marad, akkor a vizet magába szívja, majd átengedi, ilyenkor természetesen nem tanácsos pihenni alatta. Ugyanakkor mindennek következtében a vászon sokáig használható marad.

Gondoljunk csak bele! A vízálló anyagból készült modelleken megáll az esővíz, amit onnan később szinte lehetetlenség eltávolítani. A szövetet is megviseli a nedvesség, hamar bepenészedik, gyorsabban fakul.

A vízáteresztő napvitorla azonban hamar szárad, nem hagynak rajta nyomot az időjárás viszontagságai, és a tisztán tartása is könnyebb, hiszen műanyag szövésű.

Egy anyuka története a napvitorláról

A Napvitorla webshop oldalára számos pozitív visszajelzés érkezik olyan vásárlóktól, akik innen rendeltek árnyékolót. Itt olvasható egy édesanya tanulságos története is, aki először vízálló napvitorlát vásárolt egy közeli barkácsboltban, mondván, ezzel tudja legjobban védeni a medencét, amely fölé a napvitorlát kifeszítette.

Sajnos azonban a maga kárán kellett rájönnie, hogy rosszul gondolkodott. Amikor ugyanis az esővíz megállt a vászon közepén, sehogy sem tudta azt onnan eltávolítani. Mikor az egyenesre kifeszített vászon közepét megnyomta, folyton a nyakába borult a hideg víz.

Az sem vezetett sokra, hogy ezután kissé ferdén helyezték fel a napvitorlát, és túl körülményes volt az is, hogy minden esőzés előtt létrára álljanak és a vitorla két sarkát kiakasszák. Összességében a történet vége az lett, hogy vásároltak egy jó minőségű, vízáteresztő napvitorlát a webshopban, amelyet még ma is használnak mindennemű probléma nélkül.

Néhány hasznos tanács

Végezetül álljon itt pár jó tanács a napvitorlák felszereléséhez! Választhatunk háromszög, négyzet vagy téglalap alakú napvitorlát, előtte azonban találjuk ki, hova fogjuk felszerelni! Az adott terület méreténél kb. 0,5 méterrel kisebb vásznat válasszunk, hiszen a kifeszítésnek is kell a hely!

A szakértők azt javasolják, inkább több, különböző színű, kisebb napvitorlával tegyük egyedivé a kertet, teraszt, semmint egy nagyobb árnyékolóval. Sok sikert!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!


Ha érdekesnek találod a cikket,
oszd meg ismerőseiddel is!